Інтерфакс-Україна
10:41 16.06.2017

Захист Януковича наполягає на закритті справи про держзраду через "порушення термінів слідства"

2 хв читати
Захист Януковича наполягає на закритті справи про держзраду через "порушення термінів слідства"

Захист екс-президента України (2010-2014 рр.) Віктора Януковича вважає, що Оболонський районний суд Києва має повернути до прокуратури обвинувальний акт у справі про державну зраду екс-президента України, після чого прокуратура має закрити це провадження.

"Прокуратура має виконати вимогу Кримінального процесуального кодексу і закрити це кримінальне провадження після повернення їм обвинувального акта", - сказав адвокат Віталій Сердюк на засіданні суду в п'ятницю.

Він аргументував це, зокрема, тим, що було порушено терміни проведення і продовження досудового слідства у цій справі і тому суд не може розглядати обвинувальний акт у справі про держзраду по суті.

У свою чергу прокурори Головної військової прокуратури виступили проти такої позиції адвоката В.Януковича і заявили, що слідство проводилося з дотриманням усіх необхідних процедур і немає підстав для повернення обвинувального акта.

В.Сердюк також звернувся до суду з проханням допитати у рамках підготовчого засідання у справі про держзраду деяких свідків - працівників Управління державної охорони, які, за його словами, можуть розповісти про обставини замаху на В.Януковича в лютому 2014 року і підтвердити позицію сторони захисту про те, що екс-президент не може особисто брати участь у судовому засіданні на території України через загрозу його життю та відсутність гарантій забезпечення безпеки.

У відповідь на це головуючий суддя Владислав Дев’ятко зазначив, що стадія заявлення клопотань у підготовчому засіданні вже завершилася і в цьому процесі суд не може розглядати питання про розслідування замаху на В.Януковича, якщо навіть таке мало місце.

Після цього суд запропонував адвокатам висловитися щодо можливості розгляду цієї справи за спеціальною (заочною) процедурою.

Адвокати знову заявили, що вони виступають проти такого порядку розгляду справи про держзраду і наводять аргументи на підтвердження своєї позиції.

ОСТАННЄ

Зеленський має прийняти угоду, інакше США припинить підтримку України - Трамп

Туск: унаслідок російської атаки на Тернопіль загинули громадянка Польщі та її семирічна донька

Глави МЗС України та Хорватії обговорили ситуацію на фронті, мирний процес і важливість європейської єдності

Сибіга поінформував главу МЗС Норвегії про переговори Зеленського з партнерами щодо припинення вогню

Президент Румунії вітає поновлені зусилля Трампа щодо припинення війни та підтверджує свою підтримку України

Мерц обговорив з Трампом план мирного урегулювання для України та домовився про наступні кроки

Історик Снайдер пояснює, чому російський план, який просувають США для України, не спрацює

Антикорупційні розслідування не повинні підірвати міжнародну підтримку України перед агресією РФ – розмова Сибіги з Каллас

Міністр оборони поінформував послів G7 про потреби України напередодні зими

Генсек НАТО Рютте: Ми всі працюємо над тим, щоб покласти край кровопролиттям та руйнуванням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА