Інтерфакс-Україна
10:49 27.04.2017

На цвинтарі біля Перемишля демонтували пам'ятник УПА - В’ятрович

2 хв читати
На цвинтарі біля Перемишля демонтували пам'ятник УПА - В’ятрович

У Польщі місцева влада демонтувала пам'ятник Українській повстанській армії (УПА) на цвинтарі в селі Грушовичі біля Перемишля, повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

"На відміну від випадків плюндрування польських пам'ятників в Україні, в Польщі сьогодні руйнують відкрито, ще й наголошуючи на легальності вандалізму. Знищення 26 квітня пам'ятника УПА на цвинтарі в Грушовичах коло Перемишля оголошено "першим легальним демонтажем нелегального пам'ятника". Війт села заявив, що "не боїмося наслідків цієї акції з української сторони". Міг би сказати й відвертіше - "очікуємо на заслужене заохочення з російської сторони", - написав В.В’ятрович на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

Голова Українського інституту національної пам'яті зазначив, що в Україні місцева громада своїми силами відновила сплюндрований вандалами нелегалізований пам'ятник в Гуті-Пеняцькій (Львівська обл.), який було встановлено до роковин знищення села.

"У Польщі місцева громада до роковин антиукраїнської акції "Вісла" приймає рішення і демонтує український пам'ятник, який стояв на цвинтарі 23 роки", - наголосив В.В’ятрович.

"У Польщі роковини акції "Вісла" відзначають продовженням злочинів, вчинених комуністами. Нині на цих самих землях скидають могильні хрести, знищують українські пам'ятники та плюндрують поховання, щоб стерти сліди існування українців. Операція "Вісла" отримує логічне продовження - тепер оголошують законною ліквідацію слідів української присутності в Надсянні (Лемківщині, Холмщині...)", - також написав В.В’ятрович.

ОСТАННЄ

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру

Поліцейський постраждав унаслідок атаки ворожих безпілотників Запоріжчини

У неділю очікується відключення е/е від 3 до 4 черг для споживачів у всіх регіонах України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА