Україна має намір у середньостроковій перспективі залучити $200 млн додаткових кредитів та інвестицій у розвиток інфраструктури

Україна планує в середньостроковій перспективі, до 2020 року, залучити додаткові $200 млн міжнародних кредитних коштів та інвестицій приватних компаній у розвиток транспортної інфраструктури, рухомого складу, підвищення якості сервісу.
Така норма міститься в середньостроковому плані пріоритетних дій українського уряду, закріпленому розпорядженням Кабінету Міністрів №275-р від 3 квітня 2017 року.
План передбачає, зокрема, запровадження прозорої системи обґрунтування, прийняття та виконання державних закупівель і замовлень із залученням міжнародних організацій; впровадження системи оприлюднення фінансової та операційної інформації державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства інфраструктури; приведення портових зборів до конкурентоздатного рівня.
У документі також зазначено, що в 2016 році видатки бюджету на транспортну галузь становили 29,2 млрд грн, або 3,32% усіх видатків консолідованого бюджету України. Профінансовано за рахунок державного бюджету 52% та 13,9 млрд грн — за рахунок місцевих бюджетів.
"Потреба у фінансуванні лише ремонту автомобільних доріг становить 39 млрд грн на рік, до 2021 року ПАТ "Укрзалізниця" планує витратити 108 млрд грн на ремонт і придбання рухомого складу", - йдеться в тексті плану.
Капітальні інвестиції в транспортну галузь за 2016 рік становили 24,616 млрд грн, зокрема складський сектор і допоміжні послуги - 8,728 млрд грн, у наземний і трубопровідний транспорт - 14,957 млрд грн.
"Мета, якої передбачається досягнути, – розроблення чіткої програми інвестицій у транспортну інфраструктуру згідно з визначеними пріоритетами національної транспортної стратегії та контроль за виконанням програми; створення умов для інвестування приватного капіталу в інфраструктуру та рухомий склад шляхом зниження ризиків інвесторів", - йдеться в документі.