Інтерфакс-Україна
13:31 27.12.2016

Без рішення верховного головнокомандувача ніякої блокади ОРДЛО не буде – Турчинов

2 хв читати
Без рішення верховного головнокомандувача ніякої блокади ОРДЛО не буде – Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявляє, що рішення групи добровольців про блокування непідконтрольних владі України територій Донецької та Луганської областей перебуває виключно в компетенції президента України – верховного головнокомандувача Петра Порошенка.

"Буде прийнято рішення блокувати – значить, будемо блокувати. Не буде прийнято таке рішення верховним головнокомандувачем – значить, цього робити ніхто не буде. Тих, хто спробує самі робити імпровізовані блокпости в зоні АТО – цього не буде", - сказав він журналістам у вівторок, коментуючи ініціативу щодо блокування ОРДЛО.

Як повідомлялося, 26 грудня ветерани антитерористичної операції на сході України і волонтери заявили, що запустили мобільні групи і почали формування блокпостів для блокування роботи нелегальних торговельних маршрутів з непідконтрольною частиною Донбасу.

"Був ультиматум про звільнення наших військовополонених, керівництво терористичних організацій його не виконало, у зв'язку з цим ми розпочали організацію та проведення блокади східних окупованих областей", - сказав другий командир батальйону "Донбас" Анатолій Виноградський на прес-конференції в Києві.

А. Виноградський зазначив, що акція із блокади вже почалася. За його словами, до ініціативи вже приєдналися як ветерани АТО, так і волонтери, а її організатори продовжують збір відомостей про канали торгівлі. Він нагадав, що в СБУ заявляли про те, що торгівля з непідконтрольними територіями припинена, зазначивши, що канали, як і раніше, працюють.

"Нас не цікавлять переходи, де цивільне населення везе собі капусту. Нас цікавлять канали контрабанди. І друге: нас цікавлять залізничні переходи. На сьогоднішній день, за нашими даними, лише на одному залізничному переході формуються нічні поїзди, і близько 5 ешелонів йде лише з однієї точки... з вугіллям", - розповів командир.

"Ми будемо ставити мобільні блокпости, як це робилося при блокаді Криму", - додав він.

У свою чергу начальник штабу блокади Сергій Акимович повідомив, що в Києві на майдані Незалежності у понеділок встановлять мобілізаційний пункт із блокади окупованих територій. "Ми домагатимемося блокади торгівлі з "ДНР-ЛНР". На державному рівні потрібно домагатися, щоб туди не постачали електроенергію і воду", - сказав С. Якимович. Він уточнив, що акція буде безстроковою, "доки не відпустять наших хлопців".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони звільнили Сухецьке, противник просунувся у двох населених пунктах на Донеччині та Запоріжжі

Україна та Швейцарія підписали Меморандум про взаєморозуміння на CHF30 млн для підтримки МСП

Експосланець Трампа по Україні Келлог сподівається на мир до Дня Незалежності

Літак Зеленського очікується у Швейцарії зранку у четвер – авіаресурс

"Укрзалізниця" змінює графік руху: 118 поїздів далекого сполучення курсують за оновленим розкладом з 22 січня

Українська делегація обговорила з однією з найбільших американських інвестиційних компаній BlackRock відновлення України

Гілі: Ми не повинні забувати, хто супротивник, а хто союзник. Наша місія - підтримувати Україну

Голова НАЛУ Шевчук увійшов до складу конкурсної комісії для обрання заступника керівника САП, закликає припинити маніпуляції щодо його обрання

Шмигаль: енергетики розробили низку технічних рішень, які дозволять перейти від екстрених до жорстких, але прогнозованих графіків

Внаслідок ворожих атак по Запоріжжю пошкоджено житлові будинки, поранена одна людина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА