Компанія Ярославського відмовляється від участі в приватизації ОПЗ
Група DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського не братиме участі в конкурсі з продажу державного пакета акцій ПАТ "Одеський припортовий завод", запланованому на 14 грудня 2016 року, через гірше фінансове становище підприємства, ніж оголошувалося раніше.
"Група DCH змушена відмовитися від участі у конкурсі з продажу пакета акцій цього підприємства на умовах, запропонованих ФДМУ. У той же час DCH заявляє про свою зацікавленість у майбутньому в придбанні ОПЗ і готовність подальшої співпраці з цього питання", - йдеться в заяві DCH у вівторок.
У групі пояснили, що після підписання договору про конфіденційність із ФДМ та ОПЗ DCH отримала доступ до даних про діяльність заводу і спільно із залученими аудиторами PwC провела юридичний і фінансовий аудит заводу.
"Зокрема, було виявлено, що реальна сума кредиторської заборгованості становить не менше ніж $85 млн, а у найбільш песимістичному варіанті може перевищувати $350 млн. А це фактично збільшує ціну придбання ОПЗ для потенційних покупців до $550 млн і більше порівняно з ціною, за якою акції підприємства виставлені на продаж", - йдеться в заяві.
DCH додає, що іншими причинами відмови став ініційований стосовно підприємства розгляд в Антимонопольному комітеті України та виконавче провадження, інформація про яке міститься в публічному реєстрі Міністерства юстиції.
У заяві також зазначено, що ФДМ не надав представникам компанії можливості очної участі в переговорах про умови і положення договору купівлі-продажу акцій ОПЗ, в результаті чого пропозиції щодо спірних питань залишились без обговорення, а самі відповідні питання - відкритими.
"З огляду на вищевикладене, придбання акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" при його збитковій діяльності, значному обсязі кредиторської заборгованості та постійному її зростанні, неврегульованості і невизначеності щодо цілої низки життєво важливих запитань діяльності підприємства створює для DCH високий ризик втрати інвестицій", - зазначила група.
Конкурс із приватизації ОПЗ зі стартовою ціною 5,16 млрд грн запланований на 14 грудня 2016 року, термін прийому заявок закінчився о 18:00 6 грудня.
Про своє бажання купити ОПЗ заявляли також ПрАТ "Укрнафтобуріння" Ігоря Коломойського та Віталія Хомутинніка, IBE Trade Corp (США) і Amjad Investments (ОАЕ).
ОПЗ, який перебуває в держвласності, випускає хімічну продукцію, здійснює перевалку аміаку на морський транспорт. Підприємство в 2015 році отримало чистий прибуток 211 млн грн проти чистого збитку 270 млн грн роком раніше, чистий доход зріс у 2,1 раза - до 11,195 млрд грн.