Інтерфакс-Україна
09:47 01.08.2016

Россільгоспнагляд із 1 серпня забороняє ввезення з України кормів і кормових добавок для тварин

2 хв читати
Россільгоспнагляд із 1 серпня забороняє ввезення з України кормів і кормових добавок для тварин

Россільгоспнагляд із 1 серпня забороняє ввезення з України кормів і кормових добавок для тварин "через ГМО".

"З огляду на неодноразові факти виявлення генно-модифікованих компонентів у партіях незареєстрованих кормів, вироблених підприємствами України, Россільгоспнагляд із 1 серпня 2016 року вводить тимчасові обмеження на постачання кормів і кормових добавок для тварин, вироблених підприємствами України", - йдеться в повідомленні служби.

Цей захід спрямований на те, щоб "не допустити потрапляння на територію Російської Федерації небезпечної у ветеринарно-санітарному плані продукції".

Як заявляв раніше голова Россільгоспнагляду Сергій Данкверт, служба виявляла ГМ-компоненти в продукції деяких українських підприємств. Минулого року було зупинено постачання "генно-модифікованого" рапсу.

У зв'язку з цим українським колегам було надіслано листа з проханням провести переговори щодо виниклої проблеми. Відповіді на цю пропозицію Россільгоспнагляд не отримав.

"Ми написали листа, ми свою справу зробили. У нас є процедура у рамках СОТ. Не відповіли на листа? Далі - заходи. Ми маємо виставити відповідний бар'єр", - говорив С.Данкверт.

С.Данкверт також не виключав, що через ГМО заборону може бути введено і на постачання кормів із країн ЄС. "В Європі вони пишуть, що немає ГМО, а наповнення - ГМО. Чому? Та немає своєї продукції, яка сьогодні конкурентна за ціною була б", - заявляв він. "Вони беруть дешеву аргентинську або дешеву бразильську (сою, вироблену з ГМО, - ІФ), наповнення роблять, а потім до нас відправляють. Тому і щодо Європи, можливо, стосовно частини кормів вводитимемо жорсткіші заходи", – додав він.

ОСТАННЄ

За попередніми даними вибух у харківській багатоповерхівці має побутове походження

Зеленський провів спеціальний енергетичний селектор, доручив розібратися щодо будинків без опалення в Києві та збільшити обсяг імпорту електрики

У ЦПД спростували фейк про "повне відключення світла" на заході України

Майже 40% закладів освіти на Миколаївщині продовжать роботу в очному режимі, 20% перейдуть на дистанційку

РФ вдарила по підприємствах "Нафтогазу", вночі - по обладнанню з видобутку газу

НВМК планує проведення архітектурних конкурсів на ключові об'єкти та споруди меморіалу після завершення війни

Буданов, Умєров і Арахамія уже в США

Петиція щодо створення безбар'єрного пішохідного середовища на вул. Хрещатик і Майдані Незалежності не набрала необхідних голосів

Порошенко передав допомогу військовим на Сумщині

7 корпус ДШВ: окупанти хочуть вийти до пануючих висот Закітного та Кривої Луки для обстрілів Словʼянська, Лиману та Миколаївки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА