Інтерфакс-Україна
10:42 20.07.2016

Реєстрація шлюбу за добу виключає махінації з багатоженством, спрощено буде і процедуру розлучення

2 хв читати
Реєстрація шлюбу за добу виключає махінації з багатоженством, спрощено буде і процедуру розлучення

Спрощена процедура одруження не передбачає можливості для шлюбного шахрайства, запевняє міністр юстиції України Павло Петренко.

"Я читав певні міфи певних експертів в Інтернеті, які розповідали, що це (спрощена процедура реєстрації шлюбу – ІФ) може створити можливість багатоженства, - це суцільна маячні. Я всім офіційно заявляю: можливостей подвійного шлюбу немає, оскільки ведеться єдиний реєстр актів цивільного стану, і коли туди вноситься інформація про громадянина А та громадянку Б, умовно кажучи, їх ідентифікують за цим реєстром... Не може громадянин Іваненко мати і другу дружину - система його не зареєструє", - розповів міністр в інтерв'ю "5 каналу" у вівторок увечері, відповідаючи на запитання про можливі махінації у зв'язку зі спрощенням процедури реєстрації шлюбу в Україні.

У цьому контексті він запевнив: "Ніякого шлюбного шахрайства в цій частині бути не може".

Що стосується простоти та доступності процедури, то, за словами П.Петренка, право вільної людини у вільній країні обирати людину, з якою вона хоче одружитися, і не треба проходити для цього безліч бюрократичних процедур і чекати місяць на реєстрацію шлюбу.

Міністр нагадав, що пілотний проект із реєстрації шлюбу протягом доби запущено в кількох містах України (Київ, Одеса, Львів, Маріуполь, Сєверодонецьк, Херсон), і додав, що з наступного року, після внесення змін до законодавства в частині передачі місцевим органам влади функції реєстрації шлюбу такий формат діятиме в усій країні.

Стосовно процедури розірвання шлюбу міністр зазначив, що в цьому аспекті не може бути настільки ліберального підходу. "Якщо є діти неповнолітні, є спір про спільне майно, якщо немає загальної згоди людей розлучитися, то діє судова процедура", - розповів міністр.

Якщо ж в одружених людей, що хочуть розлучитися, є обопільна згода на це і немає спільних дітей та майна, то, як наголосив П.Петренко, процедура простіша, але також за радянським зразком. "Люди тричі мають приходити разом до загсу і підтверджувати, що вони хочуть розлучитися. Бувають такі ситуації, коли сім'я не склалася, і люди одне одного і бачити особливо не хочуть, а їх примушують особисто, навіть не через представника, приходити до загсу. Це маячня", - висловив переконання глава Мін’юсту.

У цьому контексті він повідомив: "З осені ми зробимо певну лібералізацію і приберемо цю норму, яка існує на сьогодні". Водночас міністр зазначив, що це не стосуватиметься сімейних пар, які розлучаються за наявності дітей або спору про майно.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Представники ХДС непокояться через німецький золотий запас у ФРС США – ЗМІ

Міністри закордонних справ Великої сімки ухвалили заяву щодо військових навчань КНР біля Тайваню

Тимошенко: міжнародні плани - закінчити війну в Україні до кінця травня

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 241 військовослужбовця - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 135 ворожих атак - Генштаб

Британський прем'єр оголосив кінець глобалізації через тарифну війну з Трампом - ЗМІ

Папа Франциск вперше з'явився на публіці після виписки зі шпиталю

Якщо Росія продовжуватиме тягнути час і відкидатиме мир, мають послідувати рішучі дії - Макрон

Російські датчики, призначені для шпигування за британськими атомними підводними човнами, виявлені в морських водах навколо Великої Британії

Одна людина постраждала через атаку КАБом в Харківській області - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА