Інтерфакс-Україна
14:19 05.04.2016

МОЗ пропонує протягом 2016-2018 року створити спеціалізовані організації для закупівлі ліків і медвиробів

2 хв читати
МОЗ пропонує протягом 2016-2018 року створити спеціалізовані організації для закупівлі ліків і медвиробів

Міністерство охорони здоров'я України винесло на громадське обговорення концепцію реформування механізму закупівель лікарських засобів і медичних виробів, що передбачає створення централізованих закупівельних організацій (ЦЗО) та три етапи реалізації протягом 2016-2018 рр..

Згідно з концепцією, розміщеною на сайті МОЗ, на першому етапі (2016 р.) передбачається створення інституційних та законодавчих основ для реформування системи публічних закупівель у сфері охорони здоров'я та прийняття рішення про створення централізованих закупівельних організацій (ЦЗО), що перебуватимуть у статусі держпідприємств.

Другий етап реалізації концепції (2016-2017 рр.) передбачає запровадження сучасних методів роботи ЦЗО, формування належної матеріально технічної бази цих організацій та пілотні закупівлі лікарських засобів і медичних виробів на прикладі не менше однієї централізованої програми та/або агрегованої потреби регіональних замовників.

На третьому етапі (2018 р.) передбачається, зокрема, запровадження єдиної інформаційної системи для організації закупівель лікарських засобів, імунобіологічних препаратів і медичних виробів на національному рівні, а також проведення ефективних публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів за п'ятьма централізованими програмами.

Крім того, концепція передбачає, що повноваження МОЗ та інших замовників щодо закупівель лікарських засобів, імунобіологічних препаратів і медичних виробів будуть передані ЦЗО, вимоги до процедур відбору лікарських засобів, що підлягають закупівлі, формування документації конкурсних торгів та формат подання запиту на закупівлю від замовників до ЦЗО будуть уніфіковані, а інформація щодо закупівель розміщуватимуться максимально відкрито як мінімум двома мовами (українською та англійською).

Також концепція передбачає мінімізацію людського фактору, використання систем електронних закупівель та інших електронних інструментів, декларування конфлікту інтересів та оприлюднення цієї інформації.

ЦЗО будуть створюватися за принципом самофінансування. Джерелами фінансування ЦЗО можуть бути державні кошти, донорське фінансування та інші джерела, не заборонені законодавством України, фінансування залучатиметься шляхом отримання сервісних зборів із замовників, які користуються послугами ЦЗО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 133 ворожі атаки - Генштаб

Зеленський: удар по Кременчуку – російський плювок в усе, що намагається зробити міжнародна спільнота, щоб зупинити цю війну

Зеленський: інформацію щодо російської загрози атомної генерації України передано МАГАТЕ, Віткоффу і Хегсету

Політика РФ щодо українських дітей є загрозою для глобальної безпеки –Зарівна

Троє цивільних постраждали внаслідок ворожих обстрілів Куп’янська - поліція

Трамп наклав вето на ізраїльський план ліквідації Хаменеї

Сили спеціальних операцій ЗСУ вразили російське підприємство, яке виготовляло ударні БпЛА – Генштаб

Пʼятеро громадян України загинули внаслідок ракетної атаки Ірану проти Ізраїлю та влучання ракети у житловий будинок

Іран та Ізраїль повинні укласти угоду, і вони її укладуть – Трамп

Макрон прибув з візитом європейської солідарності до Гренландії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА