Профільний комітет ВР рекомендував відхилити законопроект про зниження цін на ліки

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я рекомендував відхилити законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зниження цін на лікарські засоби" (№1376), який встановлює граничні надбавки на ліки для дистриб'юторів та аптек на рівні 3% та 5% відповідно.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Аптечній професійній асоціації України (АПАУ), таке рішення комітет ухвалив на засіданні в середу.
"Насправді результатом ухвалення цього законопроекту могло стати масове закриття аптек, діяльність яких стала б збитковою, недоступність лікарських засобів для населення, поширення фальсифікату", - вважає директор АПАУ, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко.
Він також наголосив, що автори законопроекту в пояснювальній записці називають причиною зростання цін на ліки девальвацію гривні та введення 7% ПДВ на цю категорію товарів.
"Водночас боротися зі зростанням цін законопроект пропонує не зменшенням податку, а обмеженням граничної націнки для аптек, які сьогодні перебувають на межі рентабельності за середньої націнки 22%. Автори законопроекту не врахували, що вплив аптеки на кінцеву ціну лікарських засобів насправді мінімальний", - сказав В.Руденко, зазначивши, що близько 80% ціни на ліки формують виробник і дистриб'ютор, а націнка виробників не регулюється жодним із нормативно-правових актів чинного законодавства України.
У АПАУ також наголошують, що аптеки та аптечні мережі знизили роздрібну націнку на ліки з 25% у 2013 році до 22% у 2016 році. При цьому витрати аптек на ведення господарської діяльності лише збільшуються, зокрема, через зростання вартості оренди приміщень на 10-20%, зростання заробітної плати на 29%, а також зростання вартості комунальних послуг на 108%