15:16 22.01.2016

Президент вніс до парламенту законопроект про зміни до угоди ТРІПС щодо механізмів примусового ліцензування

2 хв читати
Президент вніс до парламенту законопроект про зміни до угоди ТРІПС щодо механізмів примусового ліцензування

Президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про прийняття Протоколу про внесення змін до Угоди СОТ про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (угода ТРІПС) щодо гнучких механізмів примусового ліцензування, які зможуть використовувати члени СОТ для виробництва і експорту фармацевтичної продукції, забезпечуючи його доступність для споживачів (№0079).

Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), що розробив законопроект, можливість використання таких механізмів, особливо в країнах з недостатніми або відсутніми виробничими потужностями в фармсекторі, була передбачена декларацією про угоду ТРІПС та охорону здоров'я, положення якої знайшли свою реалізацію і правову визначеність у протоколі.

"Набуття чинності протоколу надасть можливість членам СОТ уникнути проблем, пов'язаних із необхідністю захисту патентів на відповідну фармацевтичну продукцію згідно з вимогами угоди ТРІПС", - зазначають у МЕРТ.

Зокрема, зазначені зміни до угоди ТРІПС забезпечать правову можливість здійснювати експорт фармацевтичної продукції, виготовленої з примусової ліцензії, до країн, які або взагалі не мають власних потужностей для їх виробництва, або у фармацевтичному секторі яких наявних виробничих потужностей недостатньо для задоволення власних потреб із охорони здоров’я.

У МЕРТ очікують, що ратифікація протоколу і його вступ в силу сприятимуть збільшенню доступності фармпродукції в результаті надходження в обіг інноваційних лікарських засобів за більш доступною ціною, обміну сучасними технологіями та посилення співпраці в цій сфері з іншими членами СОТ, нарощування потенціалу фармацевтичного сектора України і експорту фармацевтичної продукції.

Станом на січень 2016 року вже 91 член СОТ (з 162, зокрема 28 країн-членів ЄС), здійснили процедури із прийняття протоколу, що набере чинності після виконання відповідних внутрішньодержавних процедур двома третинами членів СОТ (на сьогодні це 108 членів).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сирський обговорив із головкомом Об'єднаних сил НАТО в Європі ситуацію на полі бою

Від початку повномасштабного вторгнення РФ загинули вже 479 українських спортсменів і тренерів - Бідний

Саакашвілі має набагато кращий вигляд, але його переведення з клініки до в'язниці не планується - грузинський омбудсмен

В одному з харківських вишів 11 років платили зарплати і премії "мертвим душам", збитки перевищили 14 млн грн - прокуратура

Суд проводить підготовче засідання за обвинуваченням Януковича в організації розстрілу мітингувальників на Майдані

Окупанти атакували дроном житловий будинок у Херсонській області, є постраждалий - ОВА

Шмигаль: Швеція зацікавлена у збільшенні інвестицій в Україну

Глава МЗС Румунії: Це літо є критичним, дуже важливо, щоб ЄС посилив військову підтримку України

Рада ЄС у вівторок формально затвердить текст угоди про гарантії безпеки між Україною та ЄС - європейський дипломат

У "Резерві+" до кінця літа може бути запущено автоматичну відстрочку - заступник міністра оборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА