12:51 30.11.2015

Україна готова виступити гарантом продовольчої безпеки Туреччині

2 хв читати
Україна готова виступити гарантом продовольчої безпеки Туреччині

Український агросектор готовий виступити гарантом продовольчої безпеки Туреччині, написав міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Якщо традиційні партнери Туреччини застосують санкції, тобто припинять постачати зернові, Україна готова збільшити поставки зерна, кукурудзи та олії мінімум удвічі. Туреччина давній і надійний партнер України, ми готові виступити гарантом продовольчої безпеки цієї країни", - запевнив він.

За даними міністра, за десять місяців 2015 року Україна вже експортувала до Туреччини аграрної продукції на суму майже $566 млн, з яких зерна на більше ніж $55 млн, олії - на $75 млн.

"Звичайно, наразі зарано говорити про зміни у товарообігу між Туреччиною та Україною, однак ми готові до поглиблення двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Розширення та диверсифікація експортного ринку залишається пріоритетом для України, а Туреччина - перспективним торговельним партнером", - додав О.Павленко.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін підписав указ "Про заходи з гарантування національної безпеки РФ і захисту громадян РФ від злочинних та інших протиправних дій і про застосування спеціальних економічних заходів щодо Турецької Республіки".

Відповідно до указу на території РФ тимчасово вводиться заборона або обмеження зовнішньоекономічних операцій, що передбачають ввезення на територію РФ окремих видів товарів, країною походження яких є Турецька Республіка, за переліком, який визначає уряд Російської Федерації (окрім товарів, що ввозяться для особистого користування в обсязі, дозволеному правом Євразійського економічного союзу).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти: 61 український університет увійшов до рейтингу SCImago Institutions Rankings 2025

ЗСУ завдали ударів по низці стратегічних об’єктів агресора - Генштаб

Перед Великодніми святами на внутрішньому ринку активізувався попит на молочні консерви - аналітики

Президентський борт приземлився у Саудівській Аравії

Сирський: Наразі загрози оточення наших підрозділів в Курській області немає

З початку доби активніше всього росіяни атакують на торецькому напрямку– Генштаб ЗСУ

Наступний саміт щодо України відбудеться у Великій Британії у суботу - ЗМІ

Відключення опалення в Києві залежатиме від температурних показників – КМДА

У Львівській області повідомлено про підозру учасникам групи, які виготовляли фальшиві документи для військовозобов’язаних – прокуратура

Порошенко передав військовим ще два комплекси "Ай-Петрі"

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА