Інтерфакс-Україна
19:34 30.07.2015

Бузину вбили працівники спецслужб, а не Медведько та Поліщук, переконаний їхній адвокат Федур

4 хв читати
Бузину вбили працівники спецслужб, а не Медведько та Поліщук, переконаний їхній адвокат Федур

Адвокат підозрюваних у вбивстві журналіста та публіциста Олеся Бузини Андрій Федур переконаний, що цей злочин був скоєний працівниками спецслужб.

"Я вважаю, що вбивство Олеся Бузини було здійснене працівниками спецслужб. Яка причина і яка мета цього, для чого це зроблено і ким організована ця провокація - це робота прокуратури, міліції та інших правоохоронних органів. Це моє на сьогодні глибоке переконання", - заявив він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

А.Федур упевнений, що його підзахисні - Андрій Медведько і Денис Поліщук - не вчиняли цього вбивства, і стверджує, що матеріали кримінальної справи фальсифікують.

Відповідаючи на запитання про те, працівники спецслужб якої країни могли це зробити, адвокат сказав: "По тому, що я бачу, як відбувалася ця ситуація, я упевнений, що це робота працівників спецслужб. Очевидно, що українських. Інше питання, на кого вони працюють, хто у них куратор, хто це планував і з якою метою, тому що, на моє глибоке переконання, вбивство Бузини - це відверта брудна провокація. І я говорю, що це наші спецслужби, без наших не обійшлося".

А.Федур наголосив, що слідство ніде не говорить про мотиви, які могли бути у А.Медведька та Д.Поліщука для вбивства О.Бузини. "Вони ніде в житті не перетиналися, у них не було ніяких спільних справ, ніяких конфліктів. Умисне вбивство не може бути без мотиву. У процесуальних документах про це немає жодного слова", - сказав він.

Адвокат зазначив, що ДНК-експертизу в справі чомусь проводив старший лейтенант міліції, а в Україні немає необхідних легальних компонентів для проведення цієї експертизи, оскільки ці препарати не сертифіковані в країні.

Крім того, він повідомив, що захист підозрюваних знайшов свідка, який стверджує, що під час здійснення вбивства він бачив людину, і є всі підстави вважати, що вона була причетна до злочину. "Свідок описує цю людину, і цей опис не збігається ні з Медведьком, ні з Поліщуком. Ми зробили композиційний портрет, так званий фоторобот цієї людини, і просили суд перевірити ці нові обставини. Правоохоронним органам відомо про цього свідка, і, за наявною інформацією, він начебто був допитаний ними", - зазначив А.Федур.

Адвокат також розповів, що підозрювані вже кілька разів хотіли оголосити голодовку, але їх умовили цього не робити. "Тоді вони заявили на знак протесту, що відмовляються від участі у будь-яких слідчих і процесуальних діях на весь період цього розслідування", - додав він.

Інший адвокат Сергій Войченко заявив, що захист має неспростовне підтвердження алібі А.Медведька та Д.Поліщука. "Я особисто виїжджав у зону проведення АТО, ми встановили людей, які можуть підтвердити. У нас є їхні письмові свідчення. У нас є неспростовний доказ, що Медведько і Поліщук 16 квітня 2015 року в місті Києві не перебували".

Адвокат Олександр Дульський, у свою чергу, повідомив, що, починаючи з моменту затримання підозрюваних, до них 13 разів приходили оперуповноважені Головного управління МВС в Києві в не передбаченому КПК порядку. Також він стверджує, що А.Медведька та Д.Поліщука двічі вивозили за межі ізолятора тимчасового тримання без присутності адвокатів.

Як повідомлялося, О.Бузина був убитий 16 квітня в Києві у дворі багатоквартирного будинку, в якому жив. За даними Міністерства внутрішніх справ, він загинув від поранень у груди і голову з пістолета ТТ, кулями калібру 7.62. Міліція почала розслідувати цю подію за ст. 115 КК (умисне вбивство).

Двох підозрюваних у безпосередньому виконанні вбивства О.Бузини Андрія Медведька та Д.Поліщука затримали 18 червня. Д.Поліщук служив у зоні АТО у званні гвардії лейтенанта Збройних сил України, був командиром 54-го окремого розвідувального взводу. А.Медведько є учасником АТО, він проходив службу у складі батальйону МВС "Київ-2".

18 червня Шевченківський райсуд Києва ухвалив постанову, згідно з якою Д.Поліщуку було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів, але з можливістю внесення застави у розмірі 5 млн грн.

23 червня Д.Поліщук вийшов з ізолятора тимчасового тримання в Києві після внесення за нього застави на суму понад 5 млн грн, проте прокуратура подала апеляцію на рішення суду, яким підозрюваному у вбивстві було дозволено вийти з-під варти під заставу, і 2 липня Апеляційний суд Києва заарештував на 60 днів Д.Поліщука.

Стосовно А.Медведька обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці - до 14 серпня. 6 липня Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Шевченківського райсуду про запобіжний захід для А.Медведька.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісар Кос: Думаю, що ми зможемо до кінця 2025 р. відкрити всі переговорні Кластери

Головний склад готової продукції Sigma Mobile знищено внаслідок ракетного удару

ЄС надасть Україні ще EUR2,1 млрд доходів від заморожених активів Росії

Україна очікує продовження угоди з ЄС про вантажні перевезення автотранспортом до кінця 2025 р. - Шмигаль

Україна виконала 81% своїх зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС - Шмигаль

Шмигаль після Ради асоціації: Підтвердили спільну відданість євроінтеграції, глибшій інтеграції до Єдиного ринку та безпекового простору ЄС

Міністри оборони Франції та Великої Британії проведуть у четвер засідання Коаліції охочих

Польща підписала контракт на виробництво тротилу для США на понад $300 млн

Окупанти атакували с/г підприємство та дитячий майданчик на Чернігівщині, без постраждалих

Екскерівник ДФС Насіров з лави суду за власною ініціативою мобілізувався до ЗСУ – САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА