10:49 10.06.2015

У МВФ дають зрозуміти, що Київ зможе отримати гроші і без угоди з кредиторами

3 хв читати
У МВФ дають зрозуміти, що Київ зможе отримати гроші і без угоди з кредиторами

Міжнародний валютний фонд буде готовий продовжувати фінансування українського уряду навіть у разі відсутності угоди з кредиторами, дав зрозуміти перший заступник директора-розпорядника Фонду Девід Ліптон, повідомляє агентство Bloomberg.

Правила МВФ не забороняють йому кредитувати країни, які не виконують своїх зобов'язань перед приватними кредиторами, за умови, що країна продовжує обслуговувати борги перед фондом, пояснив він. "Так ми зможемо рухатися", - сказав Д.Ліптон.

МВФ, як здається, дає Києву карт-бланш на жорстку лінію стосовно кредиторів, сигналізуючи, що продовжить кредитувати Україну навіть у разі замороження платежів за боргами, зазначає The Wall Street Journal.

Раніше фонд називав досягнення угоди з тримачами облігацій однією з умов виділення Україні другого, літнього транша з пакета міжнародної фінансової допомоги.

До числа облігацій, які хоче реструктурувати Україна, входять $3 млрд, що належать Росії. Москва вважає цей борг офіційним і відмовляється провадити переговори з Києвом. При цьому правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, які не обслуговують боргів перед офіційними кредиторами.

Із коментарів Д.Ліптона можна зробити висновок, що це, можливо, не стане перешкодою для фонду.

Українські облігації з погашенням у липні 2017 року впали в ціні на 1,4 цента, до 51,16 цента за долар номіналу, після коментарів Д.Ліптона, до цього вони дорожчали. Багато інвесторів вважають, що у результаті, затягуючи переговори, їм вдасться обійтися без суттєвого списання номіналу облігацій, оскільки Київ не захоче допускати дефолту.

"Ми очікуємо, що Україна продовжуватиме домагатися укладення договору на будь-яких умовах, які відповідатимуть критеріям МВФ за рівнем допустимого боргового навантаження", – сказав Д.Ліптон у своєму виступі у Фонді Маршалла у Вашингтоні.

Міністр фінансів України Наталія Яресько в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня" сказала, що досягнення Україною угоди про реструктуризацію єврооблігацій не є необхідною умовою надання МВФ Україні чергових $1,7 млрд.

Н.Яресько, заявивши про прогрес у переговорах із комітетом кредиторів, водночас сказала, що в уряду "є і план "В", і план "С", не розкривши деталей цих планів.

Одним із таких варіантів, судячи з внесених до українського законодавства змін, є мораторій на обслуговування боргів.

Минулого тижня Україні та тримачам її облігацій, як повідомлялося, знову не вдалося домовитися про єдиний підхід до питання щодо реструктуризації українського боргу.

Мінфін України в заяві за підсумками телефонної конференції, що відбулася в п'ятницю, висловив розчарування тим, що позиція кредиторів, які наполегливо відмовляються обговорювати списання основної частини боргу, залишається незмінною.

Комітет кредиторів, зі свого боку, також висловив розчарування підсумками п'ятничних переговорів, зазначивши, що його остання, травнева пропозиція означає для Києва зниження виплат за боргом на $15,8 млрд, що навіть вище, ніж вимагає Міжнародний валютний фонд ($15,3 млрд за чотири роки).

Мінфін України у березні представив кредиторам пакет пропозицій, який включає розстрочку виплат, зниження відсотків та списання частини основної суми боргу за облігаціями, випущеними на суму більш ніж у $20 млрд.

"Щоб вважати переговори успішними, необхідно досягти трьох цілей. Зменшення навантаження на платіжний баланс на $15,3 млрд протягом наступних чотирьох років - це лише перша мета. Друга мета - щоб борг не перевищував 71% ВВП до 2020 року, третя - щоб навантаження з обслуговування цього боргу щорічно, починаючи з 2019 року, не перевищувало в середньому 10% ВВП", - сказала Н.Яресько в інтерв'ю.

Н.Яресько, яка перебуває нині у Вашингтоні, сказала в інтерв'ю агентству Bloomberg, що розраховує завершити переговори з кредиторами про реструктуризацію облігацій у розумні терміни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА