20:05 29.01.2014

Концепція заочного судочинства в українських реаліях є помилковою - юрист

2 хв читати

Концепція заочного судочинства в українських реаліях і за наявного в країні рівня правової культури є помилковою.

Таку думку агентству "Інтерфакс-Україна" висловив старший юрист юридичної фірми "Василь Кісіль і Партнери" В'ячеслав Пєсков.

"У питанні інституту заочного судочинства слід виходити з природи кримінального провадження як публічного переслідування державою тієї чи іншої особи за вчинений нею злочин. Однією з цілей такого переслідування є профілактика злочинів саме шляхом доправлення того чи іншого громадянина до суду для передання його саме очному правосуддю. Для цього і проводяться відкриті судові розгляди, щоб кожен міг його відвідати, переконатися в об'єктивності та невідворотності правосуддя і найголовніше - в невідворотності покарання для підсудного. А проведення заочного судочинства не передбачатиме для підсудного негайних невідворотних негативних наслідків, оскільки підсудний, не поставши перед судом особисто, не зазнаватиме негативних наслідків ухваленого вироку", - сказав він.

За словами юриста, крім того, введення інституту заочного судочинства не можна виправдовувати наявністю такого інституту в інших країнах без урахування політико-правової реальності в конкретній державі.

"Українське правосуддя, на нашу думку, характеризується найвищою залежністю від влади. Відповідно, видається глибоко суперечливою теза про те, що такий вид правосуддя підвищить гарантії повного й об'єктивного судового розгляду кримінальних проваджень", - сказав він.

При цьому юрист сказав: "Наявний порядок вручення повісток, який передбачає можливість не лише особистого вручення виклику до суду, а й виклику шляхом телеграм, виклику телефоном/факсом, як нам здається, також спричинятиме низку зловживань і ухвалення вироків без реального повідомлення підсудному про призначені судові засідання".

"Будь-який новий закон у державі має служити розвитку певних соціальних відносин, підвищувати рівень правового захисту суб'єктів права і зрештою покращувати стан справ у певній сфері громадського життя. Сама концепція заочного судочинства за кримінальними правопорушеннями за наявного в Україні рівня правової культури є глибоко помилковою", - висловив переконання В.Пєсков.

Як повідомлялося, 28 січня 2014 року народні депутати на позачерговій сесії ухвалили рішення про визнання такими, що втратили силу, дев'яти законів, ухвалених 16 січня. Зокрема, скасовано закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

Парламент ратифікував Конвенцію PЄ про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями

Президент Латвії заявив про плани збільшення видатків на оборону до 5% ВВП

До програми підготовки українських військових INTERFLEX приєдналась Албанія

На ЧАЕС продовжуються роботи з гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій конфайнменту

Європейські лідери зустрінуться в Лондоні 2 березня для обговорення оборони - Туск

Обмеження е/е для промспоживачів у середу заплановано всього на три вечірні години доби – "Укренерго"

Кабмін призначив Коновалову заступником міністра освіти і Кісь головою Нацфонду досліджень

Рада розширила можливості спецзакладів загальної середньої освіти для реабілітації осіб з особливими потребами та військовослужбовців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА