18:07 15.10.2013

Азаров: терміни створення зернового пулу України, Росії і Казахстану - півроку

1 хв читати
Азаров: терміни створення зернового пулу України, Росії і Казахстану - півроку

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що зерновий пул України, Росії і Казахстану буде створено протягом 6 місяців.

"Терміни обговорили – півроку. Цілком конкретно і достатньо, будемо говорити щодо термінів, жорстко" - сказав він на спільній з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медвєдевим прес-конференції у вівторок в Калузі, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс- Україна".

Раніше М.Азаров заявив, що Україна і Росія мають намір підписати угоду про створення зернового пулу. Третім учасником зернового пулу може стати Казахстан.

Створення зернового пулу націлене на координацію торговельної політики на міжнародному зерновому ринку.

Ідею створення зернового пулу трьох держав, що є великими експортерами зерна, обговорюють з червня 2009 року, з часу проведення першого Всесвітнього зернового форуму. Необхідність створення пулу пов'язана з тим, що в Чорноморському басейні, на відміну від інших точок експортного відвантаження зерна, існує сильна конкуренція між країнами. У зв'язку з цим країни басейну, насамперед Росія, Україна і Казахстан, втрачають близько $10 на кожній тонні зерна. Іноді цей показник доходить і до $20.

Експортний потенціал Росії, України і Казахстану оцінюють в 70 млн тонн.

У подальші роки сторони не раз поверталися до цієї ідеї, але реальні кроки були зроблені лише в цьому році.

ОСТАННЄ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб

РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР

Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

Сибіга обговорив з британським колегою шляхи до миру та довгострокову безпеку України

Застосовано запобіжний захід ще до одного підозрюваного у справі про розкрадання коштів при створенні системи "ДЗВІН"

Створена кооординаційна рада для забезпечення рівних умов для бізнесу у портах

Стармер у розмові з Трампом виразив надію на відновлення допомоги США Україні

Ламмі обговорив з Рубіо і Сибігою перспективи мирного процесу в Україні

У Женеві представили план припинення вогню в Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА