Інтерфакс-Україна
15:01 12.04.2013

Залежність від комп'ютера триває як вітрянка - директор Інституту сімейної та молодіжної політики

2 хв читати

Людям із комп'ютерною залежністю треба пропонувати альтернативне проведення дозвілля, а не переконувати, що потрібно відлучатися від віртуального світу, говорять в Українській спілці психотерапевтів.

"Можливо, краще не так переконувати, як пропонувати щось. У цій ситуації дуже важливі альтернативи. Не говорити, що це погано, а намагатися щось пропонувати", - сказала голова секції системної психотерапії Української спілки психотерапевтів Олена Доброняк на прес-конференції у п'ятницю в Києві.

У свою чергу голова секції системної сімейної психотерапії Київського відділення Української спілки психотерапевтів Володимир Миколенко зазначив, що, безумовно, плюсами віртуального світу є те, що він допомагає бути ближче членам сім'ї, які живуть у різних містах або країнах.

"Можна розглядати як мінус те, що уникнути проблем стало дуже просто: якщо раніше, щоб вийти з конфлікту, комусь із членів сім'ї потрібно було піти до іншої кімнати, надвір, кудись поїхати, то тепер достатньо відвернутися від іншого, надіти навушники та натиснути на кнопку. Ти вже в іншому світі, й тобі не потрібно вирішувати проблеми, які є в реальності", - пояснив він.

В.Миколенко також додав: "На це ми хотіли б звернути увагу, щоб більше людей міркували над питанням, як поєднати плюси, які ми отримали від віртуального світу, з реальним життям, аби була взаємодія".

У свою чергу директор Інституту сімейної та молодіжної політики Андрій Мішин вважає, що бити на сполох у зв'язку з тим, що молоді люди активно використовують можливості Інтернету, не варто.

Він зазначив, що 85% дітей віком від 7 до 16 років мають доступ до комп'ютера, ноутбука, нетбука, смартфону або планшета, а багато дітей віком 12 років уже є користувачами соціальних мереж.

Водночас він наголосив, що активне використання комп'ютерної техніки негативно впливає на здоров'я дітей.

Як розповів А.Мішін, під час профілактичного огляду школярів 10-11-х класів у більше ніж 200 тис. із них щорічно фіксуються зниження гостроти зору, сколіози, порушення постави.

Крім того, він висловив думку: "Це (залежність від комп'ютера - ІФ) триває як дитяча хвороба, вітрянка. За деякими даними, вона триває від кількох місяців до півроку... Якоїсь шкоди порівняно з ігроманією цей світ (віртуальний - ІФ) не завдає. Такої статистики і даних, які свідчили б, що це - соціальне явище, не існує".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

Грузія скоротила до року право перебування в країні для громадян України, які в’їжджають без візи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА