Медкомісія не вбачає протипоказань для доправлення Тимошенко до суду - головлікар ЦКЛ № 5
Міжнародна медична комісія дійшла висновку, що медичних протипоказань для доправлення екс-прем'єра Юлії Тимошенко до суду немає, повідомив головлікар ЦКЛ № 5 Михайло Афанасьєв.
"За висновком комісії жодних протипоказань немає. Але, враховуючи думку німецьких фахівців про необхідність продовжувати лікування, лікування не завершено. На сьогоднішній день за рекомендаціями Аннет Райсхауер розширюватимуть рухову активність та фізичні навантаження", - сказав М.Афанасьєв журналістам у вівторок.
Водночас він наголосив, що рішення про доправлення або недоправлення Ю.Тимошенко до суду ухвалюють не лікарі, а суддя.
У свою чергу А.Райсхауер зазначила, що Ю.Тимошенко, незважаючи на поліпшення здоров'я, як і раніше, не здатна пересуватися без ходунків.
"Після завершення голодування стан здоров'я пацієнтки значно покращився. Виходячи з цього можна зробити висновок, що наслідки голодування подолано, і можна відновити процес реабілітації. Це необхідно, оскільки пацієнтка не здатна пересуватися без ходунків. Тобто, самостійно вона пересуватися не може", - сказала німецький лікар.
Вона не змогла сказати, скільки часу ще триватиме реабілітаційний процес.
"Наразі неможливо назвати точну дату, оскільки, як показали останні тижні і місяці, перебіг хвороби ускладнено больовим синдромом",-зазначила вона.
А, Райсхауер наголосила, що необхідною умовою успішної реабілітації є відсутність стресових ситуацій.
Як повідомлялося, у вівторок в судовому засіданні у справі проти Ю.Тимошенко про зловживання корпорації "Єдині енергетичні системи України" ("ЄЕСУ") було оголошено перерву до 18 січня 2013 року.
17 грудня екс-прем'єр вдванадцяте відмовилася брати участь у судовому засіданні.
У рамках цієї справи екс-прем'єру висунули обвинувачення за п'ятьма епізодами: організація заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в період 1997-1998 рр.. шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК); замах на заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в період 1997-1998 років шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 27, ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК); несплата податку за підприємством "ЄЕСУ" (ч.3 ст.27, ч.3 ст.212 КК); несплата прибуткового податку, (ч.3 ст. 212 КК); скоєння злочину шляхом службової підробки (ч.3 ст.27, ч.2 ст.366 КК).
Попереднє засідання у справі відбулося 19 квітня цього року без Ю.Тимошенко. З того часу суд неодноразово відкладав початок розгляду справи по суті у зв'язку з тим, що Ю.Тимошенко відмовлялася брати участь у засіданні через стан здоров'я, навіть у режимі відео-конференції.
Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Ю.Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009 році. Вона відбуває покарання в Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.
Захист неодноразово заявляв про проблеми зі здоров'ям ще під час її перебування в Київському СІЗО і вимагав обстеження незалежними медиками, оскільки Ю.Тимошенко не довіряє українським лікарям. 9 травня Ю.Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні № 5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра в ЦКЛ № 5 визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте".
29 жовтня Ю.Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти фальсифікації парламентських виборів, завершила його 15 листопада.