Інтерфакс-Україна
12:24 17.07.2025

В Одесі викрили псевдореабілітаційний центр, де незаконно утримували людей

1 хв читати

В Одесі викрили організовану злочинну групу, яка під виглядом реабілітаційного центру незаконно позбавляла людей волі, повідомив Офіс генерального прокурора.

"За даними слідства, фігуранти облаштували у приватному секторі одного з районів Одеси псевдореабілітаційний центр для нібито лікування алко- та наркозалежних. Насправді ж — це був об’єкт із суворою ізоляцією, де людей утримували проти їхньої волі, без медичних дозволів та належної фахової допомоги", - йдеться у повідомленні на сайті відомства в четвер.

Організатором схеми виявився мешканець Харкова, який залучив до злочинної діяльності кількох знайомих та використав підконтрольну громадську організацію для прикриття діяльності "центру".

""Курс реабілітації" зводився до тотального контролю: примусова праця, обмеження сну, обливання холодною водою, написання релігійних текстів, покарання за порушення внутрішніх правил – у тому числі колективна відповідальність", - зазначається в повідомленні.

У межах слідства зафіксовано десятки подібних випадків, у тому числі – щодо п’яти неповнолітніх, яких звільнили під час проведення обшуків.

За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури організатору та 4 учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 146 КК України - незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинені з корисливих мотивів, здійснені протягом тривалого часу, вчинені організованою групою.

За клопотанням прокурорів підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

ОСТАННЄ

Генпрокурор і посол Великої Британії обговорили документування воєнних злочинів РФ та повернення депортованих дітей

Зеленський: Історію з Гренландією можуть завтра використати, щоб забрати у нас території і де-юре це визнати

Зеленський: Публічно запрошую Путіна в Київ, якщо він наважиться

Посли G7 вітають завершення процесу відбору членів нової НР "Енергоатому"

Навчання на "нульовому курсі" може бути відтерміновано на кілька тижнів в деяких вишах через холоди - Міносвіти

Керівник ЦПД: Активно воювати Росія спробує мінімум до весни

Речник МЗС України стосовно Криму та Донбасу: ООН вже відповіла, відхиливши незаконне захоплення території Росією

ЄС має намір схвалити 20-й пакет антиросійських санкцій 24 лютого - Каллас

"Метінвест" відновив і подовжив на 2026 рік програму матдопомоги молодятам із дитиною сумарно на 8,4 млн грн

Майже чотири сотні багатоповерхівок у Києві все ще без опалення – Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА