Західні країни обговорюють план евакуації цивільних осіб із Лівану в разі початку війни
Західні країни в четвер зважували свої варіанти щодо того, як безпечно вивезти своїх громадян з Лівану, якщо почнеться повномасштабна війна, повідомили дипломати, водночас Кіпр і, можливо, Туреччину розглядають як країни, що пропонують притулок десяткам тисяч людей, повідомляє Reuters.
Зазначається, що Кіпр - найближча держава-член Європейського союзу, приблизно за 264 км від Лівану. Кіпр прийняв близько 60 тис. осіб, які втекли від війни "Хезболли" та Ізраїлю 2006 року, а потенційне наземне вторгнення Ізраїлю на південь Лівану з відповіддю "Хезболли", що підтримується Іраном, у вигляді балістичних ракет і безпілотників може означати масову евакуацію як з Лівану, так і з Ізраїлю.
Кілька країн, включно зі США, Францією, Великою Британією та Німеччиною, мають тисячі громадян, які живуть або подорожують через Ліван. Усі вони працювали останніми місяцями над підготовкою планів із Кіпром на випадок повномасштабної війни.
Дипломати заявили, що іншим країнам, які не мають необхідної військової інфраструктури в регіоні, також буде потрібна допомога в евакуації своїх громадян.
Наголошується, що в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку тривають переговори про тимчасове припинення вогню, проте ні Ізраїль, ні "Хезболла" не заявили про свою готовність припинити бойові дії, а в четвер Ізраїль посилив удари по південних передмістях Бейрута.