Рада пішла на погоджувальну раду після блокування трибуни – нардеп
Керівники парламентських фракцій пішли на погоджувальну раду після того, як народні депутати почали блокувати трибуну Верховної Ради через провал голосування на підтримку проєкту постанови №11188 "Про перейменування окремих населених пунктів і районів", повідомив народний депутат України фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.
"Зараз депутати йдуть на погоджувальну раду. Я ще раз повторюсь, що це хороша ідея і треба перейменовувати, я це підтримував. Але чому в нас відбувається вибіркове об'єднання депутатів у залі? Чому ми не об'єднуємось навколо заборони мобілізації обмежено придатних? Чому не об'єднуємось проти підвищення податків? Чому не об'єднуємось, щоб зробити для військових нарешті терміни служби", - написав Гончаренко в телеграм-каналі.
Він назвав нормальним, що депутати блокують трибуну через перейменування, але розкритикував, що трибуну Верховної Ради не блокують з інших питань. "Система має бути справедливою", - наголосив Гончаренко.
Як повідомлялося, Верховна Рада на засіданні в середу не підтримала проєкту постанови №11188 у другому читанні. За нього проголосували лише 208 народних депутатів за необхідних для ухвалення 226 голосів.
Законопроєкт передбачає перейменування 333 топонімів, зокрема міст Новомосковськ, Павлоград, Синельникове, Першотравенськ Дніпропетровської області на Самар, Матвіїв, Ріднопілля і Шахтарське відповідно, міст Первомайськ, Молодогвардійськ і Сєвєродонецьк на окупованій частині Луганської області на Сокологірськ, Отаманівку й Сіверськодонецьк, міста Червоноград Львівської області - на Шептицький, Южноукраїнська та Первомайська Миколаївської області - на Гард і Ольвіополь, міста Южне Одеської області - на Порт-Анненталь, міста Дружба Сумської області - на місто Хутір-Михайлівський, міст Краснограда та Первомайського Харківської області - на Берестин і Златопіль, Ватутіне Черкаської області - на Багачеве. Також передбачається перейменування районів, адміністративними центрами яких є перейменовані міста. Решта топонімів - села й селища.