Інтерфакс-Україна
18:56 03.04.2025

Мита США не вплинуть на курс валют та ціни на продукти в Україні – перша віце-прем’єрка

2 хв читати
Мита США не вплинуть на курс валют та ціни на продукти в Україні – перша віце-прем’єрка

Прямий вплив введеного США мита 10% на український експорт незначний, аби вплинути на курс валют та ціни на продукти в Україні, а опосередкований вплив через більші мита США на інші країни може навіть призвести до послаблення долара та зниження цін, вважає перша віце-прем’єрка – міністерства економіки Юлія Свириденко.

"Обсяги нашого експорту в США не надто високі — 2,1% від загального обсягу експорту товарів за підсумками 2024 року. З них понад половина – це чавун і труби (виведені з 10% мит – ІФ-У). Продукція агропромислового сектору – лише близько $137 млн. Тому мито не матиме відчутного прямого впливу ані на обсяги двосторонньої торгівлі, ані на курс і на внутрішні ціни на споживчому ринку України", – вдруге за день написала Свириденко у соцмережі X.

За її словами, в короткій перспективі це може навіть дати зворотний ефект, тому що для багатьох виробників продукції у світі втрата ринку США або суттєве його обмеження означатиме, що треба виходити на нові ринки, зокрема, і на український.

"У довгостроковій перспективі країни, які потрапили під мито, можуть почати демпінгувати ціни. Тобто знижувати їх, щоб витіснити конкурентів. Тоді це може вплинути на наших виробників. Але і це не вплине суттєво ні на курс, ні на ціни", – додала перша віце-прем’єрка.

Водночас вона уточнила, що все це за умов, що країни, на які наклали мито, не будуть відповідати тим же щодо товарів із США, бо інакше прогноз залежатиме від рішень цих держав.

"Ще один аргумент щодо курсу долара - однією з причин введення глобальних тарифів США назвали "валютні маніпуляції" торгових партнерів. Тобто вважають, що деякі країни штучно занижують курс своєї валюти щодо долара. Тому США прагнуть послабити долар відносно інших валют. Це не означає, що його курс автоматично знизиться, але це один із факторів, що впливатиме на валютний ринок", – написала Свириденко.

Вона підкреслила, що Україна має гарну підтримку макрофінансової стабільності в Україні за підтримки партнерів та міжнародних інституцій, тому в уряді не очікують значних коливань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова НКЦПФР вважає дуже високою вірогідність появи українських віртуальних активів

Посівна-2025 на 8,7% випереджає минулорічну: посіяно 926 тис. га ярих зернових

"Ай Ломбард", "Ломбард Капитал", "Ломбард "Перший" та "Ломбард №1" отримали найбільшу виручку у 2024р

Заступник голови ФРС Джефферсон не бачить необхідності поспішати з подальшою зміною ставки

Торгова війна Трампа знижує ймовірність врегулювання війни в Україні майже до нуля – думка

Макрон вважає рішення Трампа про мита жорстоким і необґрунтованим

НКЦПФР вдалося сформувати кістяк команди нової генерації – голова

ЄБРР, IFC та ЧБТР надали "Галнафтогаз" EUR157 млн кредиту на ВЕС 147 МВт на Волині

ЄС відкриє свій ринок для українського насіння олійних культур і буряку

Виконання маяку програми МВФ щодо перевірки НКЦПФР було перенесено через брак фінансування – голова Комісії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА