07:23 15.01.2025

"Vodafone Україна" погодила з утримувачами 49% євробондів відтермінування їхнього погашення на 2 роки під зростання ставки і 2% винагорода

4 хв читати
"Vodafone Україна" погодила з утримувачами 49% євробондів відтермінування їхнього погашення на 2 роки під зростання ставки і 2% винагорода

ПрАТ "ВФ Україна" ("Vodafone Україна"), другий за величиною оператор мобільного зв'язку в країні, запропонував утримувачам своїх єврооблігацій на $399,88 млн відтермінувати їх погашення на два роки - до 11 лютого 2027 року, запропонувавши частково погасити $99,88 млн плюс накопичені відсотки, підвищити ставку купона з 6,2% до 9,625% і виплатити винагороду 2% від номіналу.

Як ідеться в повідомленні компанії на Ірландській фондовій біржі у вівторок, спеціальний комітет власників 31% облігацій та інший власник облігацій, які в сукупності володіють 49% усіх облігацій, уже схвалили ці пропозиції.

"Постанова НБУ №18 (від 24 лютого 2022 року) не дозволяє позичальникові погашати основний борг за кредитним договором за рахунок коштів, що знаходяться на території України. Хоча позичальник дотепер фінансував відсоткові платежі за кредитною угодою, використовуючи іноземну валюту, наявну в нього за межами України, такі валютні резерви на цей час вичерпано, і позичальник не отримує валютних доходів та, відповідно, не має достатніх валютних резервів за межами України для погашення кредиту до настання строку погашення", - пояснює компанія необхідність відтермінування.

Зазначається також, що від початку війни "Vodafone Україна" інвестував 12,66 млрд грн, зокрема 5,66 млрд грн у 2023 році, що на 58% більше порівняно з 2022 роком.

Згідно з повідомленням, у січні-вересні 2024 року компанія досягла зростання виручки на 13% - до 18,1 млрд грн і зростання операційного прибутку на 6% - до 9,6 млрд грн, хоча чистий прибуток знизився, переважно через коливання валютних курсів, на 23% - до 2,9 млрд грн. Її клієнтська база зросла на 4,7% - до 15,9 млн, ARPU - на 8,9%, до 122,4 грн на місяць.

Зазначається, що станом на 30 вересня 2024 року "Vodafone Україна" володів 12,7 млрд грн ($308 млн) вільних грошових коштів, їхніх еквівалентів і депозитів (зокрема, державні облігації) і мав чистий борг у розмірі 10,1 млрд грн ($244 млн), а на цей момент вільні грошові кошти скоротилися до приблизно $270 млн. Компанія також уклала кредитну лінію з українським банком, у межах якої вона може отримати додатково $50 млн фінансування в Україні, але поки що не скористалася нею.

В інформації зазначено, що за підтримки свого акціонера "Vodafone Україна" накопичив $53,5 млн на своєму офшорному банківському рахунку, і цю суму може бути збільшено завдяки кредиту його акціонера Telco Investment BV на $53,5 млн.

"Малоймовірно, що позичальник зможе акумулювати додаткові кошти за межами України на поточну дату погашення облігацій (11 лютого 2025 року) або до неї. Таким чином, позичальник навряд чи зможе виконати свої зобов'язання з погашення за кредитною угодою, якщо пропозиції не будуть прийняті", - підсумовується в документі.

За два роки відстрочки "Vodafone Україна" має намір накопичити достатні кошти за межами України, які дадуть йому змогу повністю погасити єврооблігації.

Заявки на участь у пропозиції для отримання 2% винагороди приймаються до 16:00 за Лондоном 27 січня, а оголошення результатів очікується 5 лютого. У разі позитивного рішення, часткове погашення буде здійснено за три робочі дні, а винагороду виплачено за п'ять робочих днів.

Допомогу в здійсненні операції компанії надає J.P. Morgan Securities plc.

На Франкфуртській біржі єврооблігації "Vodafone Україна" котируються за курсом 89% номіналу.

Як повідомлялося, на початку жовтня 2024 року компанія провела переговори з утримувачами її єврооблігацій на $400 млн щодо можливості їхньої реструктуризації, однак після відмови власників приблизно 31% паперів від запропонованих умов вирішила відмовитися від подальших перемовин.

Уточнювали, що переговори про реструктуризацію п'ятирічних єврооблігацій, випущених 2020 року зі ставкою 6,2% річних на $500 млн, з яких потім викупили папери на $100 млн, відбувалися з 19 до 30 вересня. Власникам єврооблігацій було запропоновано такі ключові умови: подовження дати погашення облігацій на три роки, збільшення відсоткової ставки до 7,7%, виплата винагороди 1,5%, застава грошових коштів, які перебувають в Україні, з метою погашення облігацій і внесення нового положення про обов'язкове дострокове погашення в разі послаблення чинних заходів контролю за рухом капіталу.

Раніше, 14 лютого 2024 року, уряд України звернувся до Національного банку з клопотанням дозволити продаж валюти великим українським компаніям і холдингам і подальше її перерахування для розрахунків за єврооблігаціями і з західними кредиторами. До списку увійшли "ВФ Україна", компанії з трубно-колісного холдингу "Інтерпайп", найбільшого гірничо-металургійного холдингу "Метінвест", агрохолдингу "Кернел" і трьох холдингів "ДТЕК": "ДТЕК Енерго", "ДТЕК ВДЕ" і "ДТЕК Нафтогаз".

Однак Нацбанк не став задовольняти ці клопотання, а в травні та липні пом'якшив валютні обмеження, полегшивши обслуговування корпоративних єврооблігацій, тоді як їх погашення залишається проблемою.

У серпні "Vodafone Україна" виплатив черговий процентний дохід за єврооблігаціями на суму $12,4 млн. Платіж було здійснено з офшорного (українського - ІФ-У) банківського рахунку компанії, що стало можливим після останньої лібералізації валютного контролю, яка дозволяє транскордонні платежі для обслуговування боргу.

З грудня 2019 року "Vodafone Україна" входить до складу NEQSOL Holding - диверсифікованої групи компаній, що працюють в енергетичній, телекомунікаційній, високотехнологічній та будівельній галузях.

 

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Starlink спростував повідомлення в ЗМІ щодо планів відключення в Україні

Віцепрем’єр Федоров закликав українців на окупованих територіях повідомляти про штаби і табори окупантів у чатботі

У застосунку "Київ Цифровий" з’явилися автоматичні сповіщення про штрафи з паркування та відкриті провадження

Huawei вперше домоглася рентабельності виробництва ШІ-чіпів Ascend

ЄК оприлюднить оцінку нотифікації для надання Україні внутрішнього ринку для роумінгу в березні – віцепрезидентка ЄК

Україна імплементує директиву NIS2 щодо безпеки мереж і інформаційних систем - Федоров

Україна і ЄС оновлять план впровадження електронних довірчих послуг - Федоров

Україна очікує отримати внутрішній ринок для роумінгу в Європі в найближчі місяці - Федоров

Китайська ракета вивела на орбіту супутник зв'язку

Apple відключить функцію розширеного захисту хмарних даних у Великій Британії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА