Інтерфакс-Україна
12:11 23.05.2024

Зниження активності СЕС через щільну хмарність не дозволило зменшити час застосування обмежень е/е - "Укренерго"

2 хв читати
Зниження активності СЕС через щільну хмарність не дозволило зменшити час застосування обмежень е/е - "Укренерго"

Щільна хмарність у більшості регіонів заважає сонячним електростанціям працювати на максимумі своєї потужності в денні години, тому заходи обмеження споживання е/е діють у всіх регіонах України для промислових і побутових споживачів упродовж усієї доби, повідомила НЕК "Укренерго" у телеграм-каналі.

Згідно з повідомленням, диспетчерський центр "Укренерго" довів кожному обленерго ліміти споживання, у разі перевищення якого діють графіки погодинних відключень.

Наприклад, за даними гендиректора постачальника енергоресурсів YASNO Сергія Коваленка у дописі на фейсбук-сторінці, на четвер "Укренерго" визначило обсяги споживання, які дають змогу покрити 75% потреб киян і 87% потреб жителів Дніпропетровської області.

"Укренерго" також звертає увагу, що сьогодні аварійна допомога з трьох країн Європи (Румунії, Польщі, Словаччини) застосовується також і в денні години - з 09:00 до 17:00, хоча раніше застосовувалась вночі, вранці та ввечері. Зокрема, вчора її було активовано з 00:00 до 01:00 та з 21:00 до 22:00.

Крім того, за запитом оператора енергосистеми Польщі Україна з 11:00 до 16:00 приймала надлишки електроенергії з цієї країни.

Імпорт знизився порівняно із середою на 12% - до 13 990 МВт-год. Але його максимальна потужність в окремі години сягає понад 1500 МВт, що наближається до максимально дозволеної для імпорту в 1700 МВт.

Експорт тривалий час не здійснюється.

За даними НЕК, на ранок (переважно через бойові дії) без світла 418 населених пунктів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Оприлюднено алгоритм отримання держсертифікатів на право легально працювати з тваринами

Біржовий продаж лісу "Лісів України" з II-кв.-2026 враховуватиме рейтингування доброчесності покупців – Соболев

Відмова від перевалки українського зерна загрожує банкрутством польських транспортних компаній – ЗМІ

Оприлюднено алгоритм отримання держсертифікатів на право легально працювати з тваринами

Система е-аудиту з використанням файлів SAF-T UA запрацювала в Україні з 1 січня

Доходи держбюджету-2025 зросли на 24%, видатки - майже на 20% - Підласа

Глава Мінекономіки анонсував запровадження повного цифрового контролю за лісозаготівлею

Бізнес занепокоєний ризиками через скорочення строків повернення акцизних марок, закликає уряд переглянути їх

В Україні набув чинності закон про виноградарство і виноробство

Набрали чинності зміна до ДБН "Планування та забудова територій" та новий ДБН "Мости і труби"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА