10:16 17.10.2023

Верховний Суд 17 жовтня може повернути "Черкасиобленерго" Стеблівську та Корсунь-Шевченківську ГЕС - обленерго

3 хв читати
Верховний Суд 17 жовтня може повернути "Черкасиобленерго" Стеблівську та Корсунь-Шевченківську ГЕС - обленерго

Верховний Суд України 17 жовтня розгляне касаційну скаргу ПАТ "Черкасиобленерго" у справі про незаконне відчуження з власності компанії Стеблівської та Корсунь-Шевченківської ГЕС.

"У лютому 2023 року Господарський суд Черкаської області договори купівлі-продажу цих ГЕС визнав визнано недійсними, проте вже у квітні Північний апеляційний господарський суд своєю постановою скасував рішення щодо повернення державі цих ГЕС", - ідеться в пресрелізі "Черкасиобленерго".

Як повідомлялося, Господарський суд Черкаської області рішенням від 20 лютого 2023 року задовольнив позов "Черкасиобленерго" щодо визнання недійсними договорів купівлі-продажу Стеблівської та Корсунь-Шевченківської ГЕС між компанією та зовнішньоекономічною асоціацією (ЗЕА) "Новосвіт" у 2015 році.

"Майнові комплекси Стеблівської ГЕС і Корсунь-Шевченківської ГЕС було відчужено за спірними договорами без проведення аукціону, без повідомлення Фонду державного майна України з метою приховування незаконних угод, унаслідок чого ПАТ "Черкасиобленерго" і державі було завдано значної шкоди", - ідеться в рішенні суду.

Як випливає з документа, оцінку відчуженого за спірними договорами майна для визначення його ринкової вартості на порушення вимог закону "Про акціонерні товариства" та статуту "Черкасиобленерго" було проведено без ухвалення наглядовою радою товариства рішення про залучення суб'єкта оціночної діяльності, без затвердження умов укладеного з ним договору та встановлення розміру оплати його послуг, а також затвердження ринкової вартості майна.

"Унаслідок незаконного проведення оцінки майна Стеблівської ГЕС та Корсунь-Шевченківської ГЕС як цілісних майнових комплексів в.о. голови правління товариства Кузьмінська С.О., яка уклала спірні договори від імені "Черкасиобленерго", штучно занизила ринкову вартість цих двох ГЕС із метою уникнення передбаченої статутом ПАТ заборони на укладення нею самостійного рішення щодо вчинення правочинів щодо майна, ринкова вартість якого перевищує 5% вартості активів товариства", - ідеться в рішенні суду.

За інформацією адвоката компанії "Ципін і Партнери" Марини Суткович, яка представляла інтереси "Черкасиобленерго" в суді, загальна сума збитків товариства внаслідок угоди купівлі-продажу двох ГЕС становить 139,5 млн грн.

"Однак уже 11 квітня Північний апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції. Суд апеляційної інстанції відмовив у задоволенні позову "Черкасиобленерго" через те, що, на його думку, Кузьмінська С. О. не перевищила наданих їй статутом повноважень, угоди не були значними, а інші доводи суду першої інстанції є необґрунтованими", - ідеться в пресрелізі.

Однак, як зазначила процитована в документі Суткович, у матеріалах справи відсутня незалежна, вільна від впливу сторін судова оціночно-будівельна експертиза, а в її призначенні суд через незрозумілі причини відмовив.

"Північний апеляційний господарський суд був одностороннім і брав до уваги переважно докази ЗЕА "Новосвіт", чим було порушено принцип рівності та внаслідок чого обставини справи не були встановлені повно і всебічно", - стверджує адвокат.

На початку 2022 року 46% акцій ПАТ "Черкасиобленерго" було передано від Фонду державного майна до Міністерства енергетики. Ще 25% акцій перебувають в управлінні ПрАТ "Українська енергозберігаюча сервісна компанія" ("УкрЕСКО").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

Ситуація з е/е покращиться наступного тижня з потеплінням, але її дефіцит зберігатиметься ще довго - глава "Укренерго"

Харків чи не єдине місто, яке має детальний план підготовки до зими, - радник прем'єра

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА