Нацбанк підтвердив відсутність "червоних ліній" щодо інтервенцій - голова НБУ
Національний банк України очікував зростання попиту на купівлю доларів на міжбанківському валютному ринку в перший день переходу обмінного курсу в режим керованої гнучкості і своїми збільшеними інтервенціями підтвердив готовність зберігати курсову стійкість, заявив голова НБУ Андрій Пишний.
"Природно, що валютний ринок намагається протестувати рішучість НБУ. НБУ продав стільки, скільки потрібно, щоб задовольнити цей попит. І це ще раз підтверджує той факт, що в нас немає "червоних ліній" у частині інтервенцій", - зазначив він у фейсбуці за підсумками торгів.
Пишний висловив переконання, що коли ринок зрозуміє, що НБУ не планує відпускати гривню у вільне плавання, інтервенції поступово стабілізуються.
Як повідомлялося, обсяг торгів у системі Bloomberg 3 жовтня підскочив до $550 млн із $2,5-5,5 млн у попередні два дні. Учасники ринку припускають, що інтервенції Нацбанку могли становити до $400 млн.
Офіційний курс на 4 жовтня за підсумками торгів становив 36,5901 грн/$1, що вище за офіційний курс, який утримувався з кінця липня 2022 року на 0,06%. Щоденна девальвація з таким темпом відповідає ослабленню курсу за рік приблизно на 15%.
На готівковому ринку курс гривні в другій половині вівторка навіть трохи зміцнився - приблизно на 5, майже відігравши зниження кінця понеділка - першої половини вівторка.
"Учора ввечері після оголошення плаваючого курсу продали клієнтам $7,2 млн на тримісячні депозити і $10,8 млн на картки. Учетверо більше, ніж у середньому за попередні дні. А сьогодні зранку попит звичайний. Найбільш нервові скупилися, і все, сподіваюся", - прокоментував 3 жовтня реакцію своїх клієнтів співвласник Монобанку Олег Гороховський.
"Коливання курсу будуть, але в обидва боки й дуже несуттєві. Натомість учасники ринку зможуть поступово пригадати, як це працювати за нормальних умов, а фінансова система та економіка - ліпше адаптуватися до зовнішніх і внутрішніх шоків", - підсумував Пишний.