18:29 20.06.2023

Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та 5-річної оренди

2 хв читати
Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та 5-річної оренди

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №8250, який дасть змогу Фонду державного майна (ФДМ) відновити велику приватизацію і зробити ефективнішим управління держмайном завдяки поліпшенню структури ФДМ.

"Закон про оновлену структуру Фонду держмайна підписаний президентом. Документ удосконалює організаційну структуру фонду: 12 регіональних відділень – окремих юросіб стануть структурними підрозділами ФДМУ. Це дозволить створити механізм для встановлення ринкових зарплат та КРІ в усіх регіонах та зробить управління державним майном ефективнішим ", - написав голова ФДМ Рустем Умєров у фейсбуці у вівторок.

Він нагадав, що документ також містить норми про відновлення великої приватизації, удосконалення процедури управління санкційним майном, збільшення термінів оренди держмайна до п'яти років.

Згідно з нормами закону, за рішенням ВАКС підсанкційне майно передаватимуть безпосередньо до ФДМ, а кошти від реалізації спрямовуватимуть до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Умєров подякував президенту, уряду і депутатам за підтримку важливої ініціативи.

Раніше повідомлялося, що після того як зазначений закон набуде чинності, ФДМ самостійно ухвалюватиме управлінські рішення щодо підсанкційного майна: приватизація, продаж, оренда або управління.

Закон встановлює заборону обіймати посади керівників держпідприємств і членів наглядових рад підсанкційним особам і громадянам країн-агресорів, скасовує процедуру погодження директорів держпідприємств, що перебувають в управлінні ФДМ, з місцевою владою.

Після набуття законом чинності відомство очікує зростання доходів від оренди держмайна на 20-25%, або на 100 млн грн щорічно, а також поліпшення стану зданого в оренду майна.

ВР підтримала 30 травня законопроєкт №8250, за нього проголосував 231 народний депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стійкість валютного ринку відновлена і не викликає питань - голова НБУ

Нацбанк України погіршив прогноз інфляції у 2024 р. до 8,5% і у 2025 р. до 6,6%

Нацбанк України поліпшив прогноз зростання ВВП у 2024 р. до 3,7% і погіршив у 2025 р. до 4,1%

НБУ очікувано зберіг облікову ставку 13% і очікує її зниження на початку 2025 р.

Північний кластер "Епіцентр Агро" завершив збирання озимого ріпаку з 4,2 тис. га

"Ліси України" вийшли майже на 90% виконання договорів купівлі-продажу деревини на біржах

Ситуація в енергосистемі покращилася після підключення енергоблоку АЕС, через обстріли знеструмлені 50 населених пунктів у трьох областях - Міненерго

"Укрнафта" має намір встановити три газові міні-ТЕЦ загальною потужністю від 72 МВт

Погіршення бізнес-динаміки на наступні пів року прогнозують більше половини підприємств

"Укрфінжитло" погодило збільшення ПриватБанком ліміту кредитування програми "єОселя" до 8,5 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА