Інтерфакс-Україна
13:43 28.12.2022

Лісогосподарська галузь України в 2022 році наростила виручку на 3,1%

2 хв читати

Лісогосподарська галузь України за підсумками 2022 року отримала рекордний за час незалежності виторг від реалізації продукції у розмірі 23,5 млрд грн, що на 3,1% перевищує торішні показники, прибуток підприємств галузі становив 1,3 млрд грн (+30%), а сума сплачених податків та зборів – 8,9 млрд грн (+6,7%).

Як повідомив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець у фейсбуці у середу, середня зарплата працівників відомства зросла до 20 тис. грн.

"Навіть під час війни ми не зупинили капіталовкладення, які перевищили 800 млн грн. Основний пріоритет – запобігання виникненню і гасіння лісових пожеж. Закуплені спостережні вежі з відеонаглядом, пожежні автомобілі та модулі, 188 автомобілів підвищеної прохідності для патрулювання, 165 тракторів, 12 одиниць спеціалізованої техніки (екскаватори, грейдери тощо), необхідні для здійснення протипожежних заходів, будівництва лісових доріг тощо", - написав він.

У 2022 році Держлісагентство також придбало дві перші інноваційні лісосадильні машини, три харвестери, форвардер, два скідери. Болоховець зазначив, що вперше в Україні ультрасучасною технікою може бути забезпечено весь технологічний цикл лісової галузі, від вирощування садивного матеріалу до заготівлі лісу. Відомство активно включилися у протидію енергетичній кризі: за рік придбано три лінії з виготовлення технологічної тріски та п'ять дровокольних комплексів.

Голова відомства зазначив, що цього року збережено діяльність з охорони та відтворення державного мисливського фонду. Однак полювання у всій території України заборонено з початку російського повномасштабного вторгнення, тому кошти від користувачів мисливських угідь тимчасово не надходять.

За даними Болоховця, цьогоріч суттєво скоротився попит на українські лісоматеріали, оскільки війна майже зупинила будівництво всередині країни, а блокада росіянами чорноморських портів призвела до закриття азійських ринків для українського експорту, а логістика лісоматеріалів до Азії іншими каналами виявилася нерентабельною. Водночас ринок країн ЄС у результаті рецесії виявився перенасиченим власною продукцією.

Як наслідок, в Україні в 2022 році середньозважені біржові ціни на кругляк сосни впали більше ніж на 20%, тоді як собівартість заготівлі суттєво зросла, зокрема лише пальне подорожчало вдвічі.

"Нам довелось проводити дуже гнучку політику, постійно перебувати у діалозі з бізнесом. Мало хто помітив, але цього року не лише необроблена деревина, а й пиломатеріали вперше почали продаватись через відкриті аукціони! Ми повністю відмовились від практики прямих договорів. Як результат, вдалось втримати баланс: були зменшені, але збережені на прийнятному рівні рентабельність та об’єми заготівлі, а ринок і українські переробники забезпечені доступною сировиною", - підсумував голова Держлісагентства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

Кабмін погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації по "єВідновленню" - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА