11:40 13.12.2022

Зеленський назвав 6 кроків подолання енерготерору РФ

3 хв читати
Зеленський назвав 6 кроків подолання енерготерору РФ

 Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників міжнародної конференції солідарності з народом України в Парижі з шістьма практичними ініціативами щодо подолання російського енерготерору: енергообладнання та LED-лампи, імпорт 2 ГВт е/е та 2 млрд куб. м газу, енергомісії ЄС та Паризький координаційний механізм.

"Коли буде гарантовано енергостійкість України в цей зимовий період, буде гарантовано, що не з'являться нові хвилі масової міграції з нашої країни до ваших країн, буде гарантовано і те, що Росії не допоможуть жодні удари, ніякі блекаути, пошук зброї десь там – в Ірані чи інших місцях", – заявив глава України.

"Росії доведеться думати, як зупинити агресію. Енергетика - один із ключів від цього. Я вірю, що цей ключ буде в наших і ваших руках", - наголосив Зеленський.

Розповідаючи про ці шість кроків на підтримку України, президент зазначив, що, по-перше, потрібно кілька категорій обладнання - трансформатори, обладнання для відновлення високовольтних мереж, газотурбінні та газопоршневі енергоблоки. За його словами, українські фахівці в Парижі можуть представити всі деталі цього необхідного обладнання.

По-друге, зазначив Зеленський, як мінімум до завершення цього опалювального сезону Україна потребує аварійної підтримки з боку європейської енергосистеми – тобто постачання електрики з країн Євросоюзу до України обсягом до 2 ГВТ. За його словами, щоб це сталося, необхідно рішення європейської мережі системних операторів системи передання електроенергії (ENTSO-E – ІФ-У) збільшити імпортну потужність, деталі якого також знають українські фахівці, які зараз перебувають у Парижі.

"Така підтримка може коштувати близько EUR800 млн у поточних цінах. Але це значно менше, ніж може нам усім коштувати блекаут. Я закликаю вас зробити одними з практичних результатів цієї конференції узгодження всіх рішень", - наголосив Зеленський.

Він додав, що третім практичним кроком є підтримка постачання додатково 2 млрд. куб. м природного газу, оскільки через пошкодження російськими обстрілами української енергосистеми наразі витрачається значно більше газу, ніж передбачалося.

По-четверте, повідомив президент, Євросоюз за аналогією з постійними наглядовими місіями МАГАТЕ на всі українські атомні електростанції міг би направити спеціальні місії на об'єкти критичної енергетичної інфраструктури, які задіяні в енергозабезпеченні України.

"Такі місії ЄС можуть стати фактором стабілізації ситуації та належного міжнародного контролю", - заявив глава української держави, додавши, що від цих об'єктів прямо залежить стабільність "усього нашого енергорегіону".

За словами Зеленського, п'ятим практичним результатом міжнародної конференції могла б стати домовленість щодо фінансування проєкту із закупівлі LED-ламп для України.

"Це може здатися комусь не таким суттєвим, але 50 млн LED-ламп дозволять зберегти близько 1 ГВт електрики. З огляду на те, що середній дефіцит нашої енергосистеми близько 2,5 ГВТ, цей проєкт також міг би суттєво допомогти", - зазначив президент.

Нарешті він запропонував створити спеціальний механізм координації зусиль – Паризький механізм – який дозволить давати своєчасні та ефективні відповіді на кожен виклик російського енерготерору.

"Поки ми не маємо, на жаль, такої сучасної системи ППО, яка могла б збивати 100% російських ракет і дронів, але ми можемо створити таку систему прийняття рішень, яка може на 100% позбавити сенсу терористичну тактику Росії", - наголосив Зеленський на міжнародній конференції.

Як раніше зазначав прем'єр України Денис Шмигаль, внаслідок восьми хвиль російських ракетних ударів з 10 жовтня, в яких також використовувалися дрони-камікадзе, було пошкоджено всі теплові та гідроелектростанції в країні, а також близько 40% об'єктів високовольтної мережі.

Зокрема, ракетна атака 23 листопада вперше призвела до блекауту української енергосистеми, від неї було відключено всі атомні енергоблоки. Навіть після усунення блекауту багато регіонів країни живуть у режимі аварійних відключень, тоді як інші – у режимі планових.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДТЕК планує підготувати проєкт Полтавської ВЕС до будівництва до жовтня 2025 р. – СЕО

НБУ погіршив прогноз ВВП на 2025 рік до 3,6%, інфляції - до 8,4%

НБУ очікувано підвищив облікову ставку до 14,5%

Президент Латвії: Необхідно ухвалити рішення про переведення Україні EUR300 млрд заморожених у ЄС російських активів

Реальний ВВП України в 2024р зріс на 3,2% - ІЕД

"Укрнафта" у 2024 р. збільшила видобуток газу на 6,5% і нафти на 0,6%

Литва вирішила пом'якшити обмеження на експорт товарів подвійного призначення авіатранспортом

Україна працює над залученням ШІ для пошуку вакансій, щоб сприяти більшій зайнятості населення

Держпродспоживслужба звернеться до Ради щодо врегулювання обігу та вмісту нікотину у паучах - Ткачук

ДТЕК залучив EUR370 млн кредитів за підтримки Експортно-кредитного агентства Данії на фінансування Тилігульської ВЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА