17:53 14.11.2022

ЄС, США та Велика Британія закликали продовжити та розширити Чорноморську зернову ініціативу – заява

2 хв читати
ЄС, США та Велика Британія закликали продовжити та розширити Чорноморську зернову ініціативу – заява

Міністри закордонних справ Європейського союзу, Сполучених Штатів Америки та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Жозеп Боррель, Ентоні Блінкен та Джеймс Клеверлі виступили зі спільною заявою про глобальну продовольчу безпеку та санкції щодо Росії, в якій закликали країни підтримати Чорноморську зернову ініціативу, продовживши термін її дії та розширивши масштаби діяльності.

"Світ стикається з гострими проблемами у сфері продовольства та харчування. Конфлікти, зміна клімату та тривалий COVID-19 мають руйнівний вплив на місцеві та глобальні продовольчі системи та людей, які від них залежать. Неспровокована агресія Росії проти України значно посилила ці виклики і вразливості", - йдеться в заяві, текст якої поширили в понеділок у Брюсселі.

Міністри констатували, що ЄС, США та Велика Британія "разом з іншими членами "Великої сімки" (G7) та нашими міжнародними партнерами є в авангарді глобальних зусиль щодо розв’язання проблеми відсутності продовольчої безпеки, від якої потерпають мільйони вразливих людей у країнах, що розвиваються, а також підвищують витрати, що впливає на рівень життя у наших країнах".

"Ми завжди чітко заявляли, що метою наших санкцій є російська військова машина, а не продовольчий сектор чи добрива", - констатували вони.

У зв'язку з цим міністри нагадали, що роз'яснення було зроблено для галузі в цілому і для партнерів зокрема шляхом публікації відповідних матеріалів, що дає ясно зрозуміти, що "банки, страховики, вантажовідправники та інші суб'єкти можуть продовжувати постачати світові російські продукти харчування та добрива".

"Ми закликаємо наших глобальних партнерів, а також суб'єктів, галузі та служби, які беруть участь у торгівлі сільськогосподарською продукцією, взяти до уваги ці положення, діяти відповідно до них, завозити українські та російські продукти харчування та добрива для задоволення гострого попиту та продовжувати підвищувати доступність продуктів харчування для всіх", - йдеться в заяві.

У зв'язку з цим міністри звернулися до всіх країн із закликом "продемонструвати свою підтримку Чорноморської зернової ініціативи". "Ми закликаємо сторони ініціативи продовжити термін її дії та розширити масштаби своєї діяльності, щоб задовольнити очевидний попит. І ми підтверджуємо нашу підтримку інших зусиль Організації Об'єднаних Націй щодо полегшення доступу до продовольства та добрив на світових ринках", - підсумували міністри.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА