07:30 11.05.2022

"Нафтогаз" очікує від "Газпрому" продовження оплати транзиту та готовий до нового арбітражу

2 хв читати
"Нафтогаз" очікує від "Газпрому" продовження оплати транзиту та готовий до нового арбітражу

НАК "Нафтогаз України", який повідомив "Газпрому" про неможливість далі здійснювати транзит через окуповані РФ території і запропонував йому змінити точку входу, очікує на продовження оплати "Газпромом" за будь-якого його рішення, заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Пам'ятається мені, що у 2019 році ми з (главою правління "Газпрому") Міллером підписали транзитний контракт із положенням "качай або плати". Тому чи подавати газ для транзиту – це право "Газпрому" вирішувати. А от платити, навіть якщо не подаєш газ – це борг за контрактом", – написав Вітренко у фейсбуці.

Він наголосив, що якщо не буде оплати, "то виглядає так, що має бути новий арбітраж".

"Можемо повторити"? – підсумував голова правління "Нафтогазу", який уже мав успішний досвід Стокгольмського арбітражу із "Газпромом".

ОГТСУ неодноразово попереджав "Газпром" про загрози транзиту через дії окупаційних сил, контрольованих Росією, і вимагав зупинити втручання у роботу об'єктів, але ці звернення були проігноровані.

В результаті 10 травня "Оператор ГТС України" повідомив про настання форс-мажорних обставин, які унеможливлюють подальше транспортування газу через ГВС "Сохранівка" та прикордонну компресорну станцію (КС) "Новопсков", що знаходяться на окупованій території Луганщини.

У зв'язку з цим ОГТСУ повідомив "Газпром", що з 07:00 11 травня 2022 року для виконання транзитних зобов'язань перед європейськими партнерами в повному обсязі та згідно з умовами договору можливе тимчасове перенесення недоступних потужностей з фізичної точки з'єднання "Сохранівка" на точку "Суджа", розташовану на контрольованій Україною території.

"Газпром" увечері у вівторок відкинув підстави оголошення Києвом форс-мажору з транзиту, заявив про неможливість перенаправлення обсягів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА