14:14 06.05.2022

Мінфін працює над відновленням системи адміністрування ПДВ і сумнівається у корисності ПДВ-облігацій

2 хв читати
Мінфін працює над відновленням системи адміністрування ПДВ і сумнівається у корисності ПДВ-облігацій

Міністр фінансів Сергій Марченко виступає за відновлення системи адміністрування податку на додану вартість (ПДВ) з автоматичним відшкодуванням грошима, "навіть якщо це болісно та потребує відтермінування виплат".

"Чомусь булу прийнято рішення, які фактично зламали чинну систему реєстрації податкових накладних, перевірки ризиків і автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Фактично з березня у нас система реєстрації податкових накладних не працює… Я прихильник того, щоб працювала система автоматичного відшкодування ПДВ, а бізнес отримував би кошти", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Глава Мінфіну пояснив, що тоді ці кошти з'являться на рахунках у банків, і з'явиться потенційна можливість запозичити їх.

"Випускаючи ПДВ-облігації, ми конкуруємо з нашими облігаціями. Замість умовних 30 млрд грн зможемо отримати лише половину – інша частина піде на тіньовий ринок ПДВ-облігацій", - оцінив він недоліки запропонованого варіанту оформлення боргу з відшкодування ПДВ-облігаціями.

Водночас Марченко зазначив, що і цей варіант потрібно розглядати, оскільки бізнесу зараз однаково, який варіант, – йому потрібні оборотні кошти.

"Підсумую: я не був прихильником цих пільг і спрощень. Але рішення ухвалено. Зараз ми шукаємо способи, як повернути це безболісно. Шукаємо механізм. Я виступаю за повернення правил гри щодо системи повернення ПДВ, як це було раніше. А щодо накопиченої заборгованості – шукати рішення. Якщо це можуть бути ПДВ-облігації, то в разі, якщо це не нашкодить ринку – можливо. Яке буде прийнято рішення – побачимо", – сказав глава Мінфіну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" розраховує на підтримку держави у запуску економіки, зниженні податків та заохоченні інвестицій - СЕО

Україна розпочинає експорт е/е до синхронної зони Європи – голова "Укренерго"

Мінінфраструктури підвищило тарифи на вантажні перевезення на 70%

Відновлено роботу 227 із 320 українських ТРЦ - УРТЦ

Країни ЄС можуть зберігати газ в Україні для досягнення встановленого Європейською радою рівня заповнення ПСГ на 80% – глава Міненерго

Лідери G7 домовилися про ліміт цін на імпортовану російську нафту, - ЗМІ

PayPal продовжив для українців термін переказів без комісії до кінця вересня

Українські девелопери очікують відновлення попиту на житло восени та зростання цін на 10-15% до кінця року

Запаси у ПСГ Європи перевалили за 55%, заявка "Газпрому" на транзит Україною - 42,1 млн куб. м

Внутрішні ціни на зернові в Україні досягли мінімальних показників за місяць - "Украгроконсалт"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА