20:44 09.02.2022

Пандемія COVID-19 сильніше позначилася на менш розвинених регіонах ЄС

2 хв читати
Пандемія COVID-19 сильніше позначилася на менш розвинених регіонах ЄС

Пандемія COVID-19 сильніше позначилася на менш розвинених регіонах Європейського союзу, особливо південних, в економіці яких велика роль туризму, випливає з опублікованого в середу 8-го звіту Єврокомісії (ЄК) про "політику об'єднання" (вирівнювання ступеня розвитку).

"Надлишкова смертність у період з березня 2020 до кінця 2021 року була значно вищою в менш розвинених регіонах (17%), ніж у більш розвинених регіонах (12%) та регіонах з перехідною економікою (11%), - наголошується в ньому. - Економічні наслідки пандемії були найважчими у південних регіонах, де економіка значною мірою залежала від туризму та пов'язаної з ним сфери послуг. У перші місяці після березня 2020 року кількість ночей, проведених там туристами, порівняно з 2019 роком скоротилася на 90%.

Таким чином, пандемія уповільнила і навіть звернула назад прогрес цілеспрямованої політики вирівнювання ступеня розвитку найменш багатих регіонів союзу з традиційно більш благополучними.

У черговому звіті ЄК сказано, що загалом, окрім періоду пандемії, політика згуртування допомогла скоротити територіальну та соціальну нерівність між регіонами ЄС. Очікується, що завдяки фінансуванню, що виділяється в її рамках, у менш розвинених регіонах ВВП на душу населення збільшиться до 2023 року на 5%. Ці ж інвестиції сприяли скороченню на 3,5% розриву між ВВП на душу населення в 10% найменш розвинених регіонах і 10% найбільш розвинених.

З 2001 року менш розвинені регіони Східної Європи наздоганяють решту ЄС. Це призвело до істотного скорочення розриву ВВП на душу населення. Але водночас багато регіонів із середнім доходом і менш розвинені регіони, особливо на півдні та південному заході "старої" Європи (маються на увазі Греція, Італія, Іспанія, Португалія - ІФ) постраждали від економічного застою або спаду. Багато хто постраждав від економічної та фінансової кризи 2008 року і відтоді намагається відновитися, йдеться у звіті ЄК.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА