Інтерфакс-Україна
11:24 21.12.2020

Бізнес погіршив оцінку стану оподаткування в Україні - опитування ЄБА

2 хв читати
Бізнес погіршив оцінку стану оподаткування в Україні - опитування ЄБА

Опитування 91 податкового експерта компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) у рамках дослідження "Податковий індекс" за другий-третій квартал 2020 року показало погіршення оцінки ситуації з оподаткуванням - 2,9 бала за максимальних 5 порівняно з 2,95 бала в попередній хвилі опитування, яка охоплює четвертий квартал 2019-го - перший квартал 2020-го.

"Результати Податкового індексу демонструють невтішну стабільність настроїв податкових експертів другий рік поспіль. До того ж протягом усієї історії дослідження з 2011 року індекс жодного разу не перетнув позначку у 3 бали", - зазначила асоціація в понеділок у релізі за підсумками опитування, проведеного спільно з "EY в Україні".

Серед складових податкового індексу найгіршу оцінку отримала якість податкового законодавства - 2,74 бала, а найкращою була ситуація з фіскальним тиском - 3,13 бала із 5 можливих.

Загальна ж оцінка індексу залишається в негативній площині, додала ЄБА.

Опитування показало збільшення кількості респондентів, які відчули тиск, - 32% порівняно з 24% у попередній хвилі дослідження. Водночас 23% опитаних зазначили, що фіскального тиску майже не було, а 18% не помітили жодних його проявів, проте в попередній хвилі опитування таких було 49% та 11% відповідно, свідчать дані ЄБА.

Говорячи про методи фіскального тиску, бізнес назвав необґрунтовані трактування податкового законодавства контролюючими органами та інформаційні запити, "пропозиції" сплати податків авансом, несвоєчасне подання звітності через технічні збої роботи сервера податкової (що є причиною штрафів), а також нарахування спірних штрафів та обтяжливі перевірки.

"Хоча більшість респондентів, зокрема 52%, вказали на задовільний рівень послуг, проте кількість задоволених роботою податківців зменшилася до 24% (32% у попередньому періоді). Також зросла кількість невдоволених - до 24% (17% на початку року)", - зазначила бізнес-асоціація.

За словами заступника директора ЄБА Світлани Михайловської, з огляду на радикальні зміни в податковому законодавстві цього року скарги експертів на незрозумілість нових правил і відсутність роз'яснень не дивують.

При цьому 60% задовільно оцінили процес підготовки звітності, тоді як 30% назвали його обтяжливим і 12% - легким.

Дослідження "Податковий індекс" ЄБА здійснює з 2011 року, оцінюючи при цьому якість податкового законодавства, адміністрування податків, фіскальний тиск та якість податкового обслуговування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Вісімка" ОПЕК+ допускає збереження паузи в нарощуванні видобутку на зустрічі 4 січня

Нові тарифи на воду для непобутових споживачів водоканалів складуть від 19,79 до 70,01 грн/куб.м – НКРЕКП

НБУ у 2026р. перевірить інформаційну безпеку та кіберзахист у 6 банках

Україна залучила понад EUR83 млн від Європейського інвестбанку на розвиток міст

НБУ оновив вимоги до розрахунку нормативів Н7/Н7к щодо значних експозицій

Виробника та постачальника масла для потреб ЗСУ оштрафовано на 19,8 млн грн за недобросовісну конкуренцію

Комісія конкурсу на нову генпотужність визначила переможцями 7 компаній на 316 МВт, відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох

Валютні інтервенції НБУ минулого тижня зменшились на 26,5%, гривня подорожчала

На полях України залишилися незібраними 4 млн тонн кукурудзи - брокери

Ахметов затвердив $14 млн на продовження роботи "Серце Азовсталі" в 2026р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА