ДТЕК вважає політично мотивованою провокацією заяву НАБУ про записи розмов топ-менеджера
Поширена з офіційних ресурсів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) інформація про нібито записи розмов одного з топ-менеджерів є політично мотивованою провокацією, що не має стосунку до справи "Роттердам+", наголосили в компанії.
"Топ-менеджмент і співробітники ДТЕК ніколи не брали участі в переговорах або ухваленні рішень про призначення кого-небудь на державні посади. Уся взаємодія з керівниками галузі і держорганів завжди велася виключно в рамках закону і відповідно до найвищих стандартів комплаєнсу всередині компанії", - йдеться в заяві холдингу в четвер.
Водночас у ДТЕК зазначили, що через відсутність у профільному міністерстві керівника галузь стає фактично некерованою.
"Під час переговорів топ-менеджерів ДТЕК із представниками країн-партнерів України, міжнародних організацій, інвестиційних фондів завжди першим стояло питання антикризового управління та професійного керівництва галуззю", - зазначили в ДТЕК.
При цьому, на його думку, можливі оціночні судження та коментарі були перекручені детективами для продовження безпідставних звинувачень та публічного тиску на компанію.
Стосовно справи "Роттердам+" у ДТЕК зазначили, що були змушені понад рік захищати честь, репутацію і свободу своїх співробітників, і, незважаючи на політичний і громадський тиск, і далі робитимуть це всіма законними методами в рамках українського та міжнародного права.
Раніше НАБУ заявило про запис розмови топ-менеджера ДТЕК, ініціали якого збігаються з ініціалами голови компанії Максима Тімченка, який обговорює можливе призначення на посаду керівника профільного міністерства.
"Слідство зафіксувало факти, які можуть свідчити про вплив групи компаній - ініціатора запровадження "Роттердам+" - на кадрові призначення у владі, наслідком чого стала кардинальна зміна позиції профільного міністерства у питанні відшкодування збитків, завданих державі через дію зазначеної формули", - повідомлялося на сторінці НАБУ в соцмережі Facebook 16 грудня.
Як повідомлялося, 15 грудня НАБУ поінформувало комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики про проблематику розслідування так званої справи "Роттердам+", в якій наполягає на заміні прокурора.
"Слідство переконане, що зібрало достатньо доказів, щоб довести, що народу України через формулу "Роттердам+" завдали багатомільярдної шкоди. (...) Очевидно, що належно представити обвинувачення у суді нинішній прокурор неспроможний, оскільки він, попри шість обґрунтованих підозр, на фінальній стадії розслідування вирішив закрити справу, відтак - позбавив навіть шансу на перемогу у змагальному процесі, що стало б підґрунтям для подальшого відшкодування збитків, завданих державі", - зазначили детективи.
Раніше колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення першої інстанції про обґрунтованість закриття справи "Роттердам+".