Мінекоенерго і НКРЕКП перекладають збитки енергетиків на промспоживачів
Міністерство енергетики та захисту довкілля України та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) мають дотримуватися балансу інтересів виробників і споживачів електроенергії, а не перекладати збитки енергетиків на промисловість.
Таку думку висловив народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський під час круглого столу "Подолання кризових явищ в енергетиці" у вівторок.
За його словами, наразі логіка рішень Мінекоенерго, згідно з якою генеруючим підприємствам необхідно компенсувати отримані втрати, не відповідає законам ринку.
"Міністр (в. о. міністра енергетики Ольга Буславець - ІФ) прямо сказала у своєму виступі, що ми маємо зібрати з ринку гроші, які не заробила генерація і понесла втрати. І в цьому головна відмінність логіки споживачів електроенергії від логіки виробників. Коли промспоживач не вгадав зі своєю собівартістю, він зазнає втрат - це ринок. А коли енергетики не вгадали зі своєю собівартістю, вони приходять до держави і просять її компенсувати, або споживачів просять платити більше", - сказав народний депутат, слова якого наводить його прес-служба.
При цьому Кисилевський навів приклад європейських енергетичних ринків, де тарифи на е/е для промисловості нижчі, ніж в Україні. При цьому виробники закладають ризики цінових коливань у свою роботу.
"В Україні ціна на електроенергію на РДВ (ринок на добу вперед) становить EUR42 за МВт-год, тоді як в Румунії - EUR30. При цьому румунський виробник е/е не біжить до свого уряду і не говорить, що потрібно щось робити", - наголосив депутат.
У свою чергу народний депутат Муса Магомедов висловив сподівання, що Мінекоенерго і НКРЕКП знайдуть компромісне рішення, яке дасть змогу розвиватися і енергетиці, і промисловості.