08:48 04.04.2020

ПриватБанк подав новий позов на $ 5,5 млрд на Кіпрі проти екс-власників

2 хв читати
ПриватБанк подав новий позов на $ 5,5 млрд на Кіпрі проти екс-власників

Державний ПриватБанк подав новий позов до кіпрських судів, вимагаючи відшкодування збитків у розмірі $ 5,5 млрд щодо схем, які несуть всі ознаки шахрайства та відмивання грошей, які, як стверджує банк, були здійснені його колишніми акціонерами Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, екс-першим заступником голови правління Тимуром Новіковим і двома кіпрськими компаніями - PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited, йдеться в повідомленні банку в п'ятницю.

Згідно з ним, новий позов був поданий на Кіпрі 3 квітня 2020 року, після того як кіпрський суд виніс забезпечувальне розпорядження (document preservation order) проти PrimeCap.

У релізі зазначено, що позов належить до двох наборів операцій, які, за твердженням банку, були незаконно здійснені в період з 2013 до 2016 року за вказівкою його колишніх власників за сприяння інших відповідачів і містили в собі значні суми, виплачувані компаніям, що належать та / або контрольованим Коломойським і Боголюбовим. Банк стверджує, що вони були фіктивними кредитними угодами, жодна з яких не була погашена.

Зокрема, ці операції включають схему, згідно якої $ 2,34 млрд було направлено кіпрській компанії Duxton Holdings Limited, пов'язаній з колишніми акціонерами банку, майже щоденними траншами в $ 30 млн протягом чотиримісячного періоду в 2013 році, зазначається в повідомленні фінустанови.

Після цього позову загальна сума претензій, заявлена ПриватБанком проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, перевищила $ 10 млрд.

"Банк залишається прихильним отримання повної компенсації від своїх колишніх власників стосовно шкоди, заподіяної йому під час перебування в їхньому володінні і під їх контролем, і досягнення справедливості як для банку, так і для українських платників податків", - підкреслюється в релізі.

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку Коломойського і Боголюбова, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них відшкодування збитків. Нині сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА