07:11 28.01.2020

"Няня" для інвесторів - це договір з урядом про конкретні умови вкладення коштів

2 хв читати
"Няня" для інвесторів - це договір з урядом про конкретні умови вкладення коштів

Ідея "інвестиційної няні" складається в підписанні інвесторами договору з урядом України про конкретні умови, в разі порушення яких Кабінет Міністрів відповідатиме в міжнародних судах, заявив у понеділок міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

"Ідея "інвестиційної няні" полягає в тому, що уряд України підписує конкретні умови з інвестором і таким чином уряд України відповідатиме в міжнародних судах перед інвестором за порушення. Інвестор також буде відповідати перед урядом України - це дзеркальний договір", - заявив Милованов у понеділок в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

Міністр розвитку економіки впевнений, що таким чином держава показує іноземним та українським інвесторам, що вона готова забезпечити верховенство права. Милованов додав, що паралельно з цим повинна реформуватися судова і правоохоронна системи для вироблення довіри до них.

"Йдеться про право підписати договір. Сьогодні закон не дозволяє Кабінету Міністрів підписати окремий договір. Міжнародні договори ми підписуємо? Це те ж саме, адже ми підписуємо з міжнародними фінансовими організаціями, а це великий інвестор. МВФ - це міжнародний договір? Це індивідуальна міжнародна угода з великим міжнародним інвестором. З ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку - ІФ) і Світовим банком ми підписуємо договори? Так, і тепер ми говоримо, що будь-який великий інвестор, не тільки міжнародні фінансові організації, отримає право підписати договір з урядом", - розповів міністр.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна за I півріччя 2024/25 МР експортувала понад 400 тис. тонн цукру

Ударами по газовій інфраструктурі України РФ хоче добитися повернення транзиту – ексочільник "Нафтогазу" Коболєв

Збитки енергетики України від ударів РФ зросли до понад $20 млрд – віцепрезидент Energy Club з посиланням на RDNA4

Перші українці використали сертифікат “єВідновлення” для оплати першого внеску за “єОселею”

Нацкешбек за грудень-2024 та січень-2025 надійшов на рахунки користувачів програми

Лісова галузь у 2024р. отримала 23,7 млрд грн рекордного чистого доходу – звіт Держлісагентства

Кабмін виділив Мінекономіки 570 млн грн для надання державної допомоги "Зимова єПідтримка"

"Нафтогаз" та ORLEN домовилися про поставку 100 млн куб. м LNG в рамках широкої співпраці на цьому напрямку

Бачимо тренд вичікування бізнесу в газовій генерації через нестабільну ситуацію на ринку газу – директор "ЕНЕРГО-ПЛЮС"

АРМА передасть понад 1,8 млрд грн на відновлення України

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА