11:18 19.06.2019

Верховний Суд скасував рішення двох попередніх інстанцій щодо тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій - КМДА

2 хв читати
Верховний Суд скасував рішення двох попередніх інстанцій щодо тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій - КМДА

Верховний Суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва від 6 липня 2018 року і постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 20 грудня 2018 року у справі №826/8441/17 за позовом Всеукраїнської громадської організації "Спілка власників житла України" до Київської міської держадміністрації про скасування відповідного розпорядження, яким затверджено тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій.

"Справу направили на новий розгляд до суду першої інстанції. Постанова Верховного Суду набула чинності 12 червня й оскарженню не підлягає", - повідомляють у прес-службі КМДА в середу.

При цьому в міській адміністрації надали офіційну інформацію для споживачів щодо встановлення цін на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій.

"Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ключові рішення щодо управління будинком, зокрема щодо вартості послуг, вибору управляючої компанії, ухвалюються шляхом проведення будинкових зборів та голосування співвласників. Київська міська державна адміністрація готова забезпечити надання консультацій мешканцям із приводу порядку реалізації їхніх прав та надати у межах повноважень підтримку цього процесу за відповідним запитом", - йдеться в повідомленні.

У КМДА наголосили, що згідно з цим законом, поняття "тариф" не застосовується з червня минулого року. Органи місцевого самоврядування втратили повноваження встановлювати тариф.

"На сьогодні діє договірна економічно обґрунтована вартість між керуючими компаніями і жителями, на підставі якої здійснюється обслуговування будинків. Ціна базується на фактичних витратах підприємства", - йдеться в інформації.

У міськадміністрації зазначили, що вартість послуг комунальних керуючих компаній відображає рівень витрат для стабільної роботи і включає заробітну плату персоналу, витрати на електроенергію, протиаварійні роботи тощо.

"Також нагадуємо, здійснення будь-якого перерахунку за послугу відбувається в установленому законом порядку внаслідок ненадання або надання не в повній мірі певної послуги", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА