"Північний потік-2" дасть змогу РФ посилити можливості диктувати умови щодо постачання та транзиту газу і Європі, і Україні - Вітренко
Українська сторона вважає, що в разі введення в експлуатацію Росією газопроводу "Північний потік-2" Москва посилить свої можливості диктувати умови в питаннях постачання та транзиту газу і Європі, і Україні.
Таку думку в понеділок у Брюсселі висловив виконавчий директор групи НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко напередодні тристоронніх газових переговорів України, Росії та Європейської Комісії на політичному рівні щодо транзиту російського газу після 2019 року, які відбудуться в Брюсселі в другій половині понеділка.
"Головне для Росії - добудувати "Північний потік-2", тому що якщо його буде побудовано і Росія зможе повністю відмовитися від транзиту через Україну, тоді, якщо й будуть якісь переговори, то позиція Росії буде набагато сильнішою. І Росія, як вона завжди цього хоче, з позиції сили, буде щось намагатися диктувати і Європі, новому складу Європейської Комісії (нова ЄК буде після парламентських виборів в ЄС, які відбудуться в травні - ІФ), і політикам в Україні після виборів", - пояснив він.
Відповідаючи на запитання, що буде в разі, якщо сторони не зможуть досягти домовленості щодо майбутнього транзиту російського газу через Україну, Ю.Вітренко сказав: "Якщо контракт не буде підписано, не буде транзиту газу через Україну".
При цьому він зазначив, що "суттєвих ризиків для безпеки постачання газу" немає. "На відміну від ситуації в 2009 році, газ в Україні буде. Але це, насамперед, економічна проблема. Не буде доходів від транзиту, а це близько $3 млрд на рік", - нагадав представник "Нафтогазу".