17:30 18.10.2017

НБУ підвищив ставку 3-міс. депосертифікатів до 14,25%

2 хв читати
НБУ підвищив ставку 3-міс. депосертифікатів до 14,25%

Національний банк України (НБУ) в середу розмістив на тендері 84-денні депозитні сертифікати на 369 млн грн, підвищивши граничну ставку до 14,25% річних із 14% річних тижнем раніше.

НБУ уточнив, що задовольнив заявки 11 банків, тоді як тиждень тому, коли він залучив 295 млн грн, було задоволено заявки шести банків.

Інформація про інші параметри тендера наразі відсутня.

Як повідомлялося, НБУ вирішив відновити розміщення тримісячних сертифікатів у зв'язку з тим, що Міністерство фінансів не здійснює розміщення тримісячних ОВДП, а терміни угод на міжбанківському кредитному ринку не перевищують двох тижнів, що ускладнило процес ціноутворення для інших інструментів, зокрема валютних форвардів. Розміщення тримісячних депозитних сертифікатів і вторинна торгівля ними, за задумом центробанку, має виправити таку ситуацію, сприяти формуванню кривої дохідності та підвищити ефективність трансмісійного механізму монетарної політики.

Погашення однієї серії депозитних сертифікатів, випущених протягом чотирьох тижнів, відбуватиметься одночасно, в один день. Якщо на першому тендері їх термін обігу 91 день, то на наступному через тиждень - 91 "мінус" сім днів, ще через тиждень - 91 "мінус" 14 днів, в останній тиждень - 91 "мінус" 21 день.

Перший після лютого тендер відбувся 13 вересня. При пропозиції в 500 млн грн попит становив 2,29 млрд грн, через тиждень він зменшився до 1,55 млрд грн, але ставку Нацбанк знизив до 12,7%.

У наступні три тижні при тій самій пропозиції попит продовжив знижуватися: спочатку до 0,76 млрд грн, потім до 0,38 і 0,35 млрд грн, що призвело до зростання ставки спочатку до 12,89%, потім до 13,5% і 14% річних.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міжнародні партнери допоможуть поставити на одне з енергопідприємств Харківщини 5 газотурбінних установок загальною потужністю близько 100 МВт

Гривня у вівторок подешевшала до нового мінімуму

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Усереднення тарифів на е/е для різних класів споживання несправедливе і є обманом інвесторів - нардеп

Україна отримає грант EUR53 млн на реалізацію 4 проєктів у рамках програми CEF

Ухвалені ВР законопроєкти про податкові пільги на енергообладнання прискорять децентралізацію енергетики - Шмигаль

Україна надіслала запит ЄС на EUR4,1 млрд за Ukraine Facility

ТРЦ Respublika Park переходить на імпортну електроенергію для стабільної роботи

Турецька Onur відремонтує міст Метро в Києві за 2 млрд грн

Операційні витрати "АТБ" на альтернативне забезпечення електроенергією зросли вдев’ятеро

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА