19:16 28.01.2025

Україна продовжує участь у проектах Сlean Steel та Phoenix із впровадження малих модульних реакторів

2 хв читати
Україна продовжує участь у проектах Сlean Steel та Phoenix із впровадження малих модульних реакторів

Представники Міністерства енергетики та Міністерства економіки, Держатомрегулювання, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), а також найбільших українських енергокомпаній взяли участь у низці стартових нарад в рамках програми Державного департаменту США "Основна інфраструктура для відповідального використання технологій малих модульних реакторів" (ММР), що відбулися на минулому тижні у польському Кракові.

Як повідомляється на сайті ДНТЦ ЯРБ, в рамках вказаної програми передбачено реалізацію трьох взаємопов’язаних проєктів: Clean fuels, Сlean Steel та Phoenix.

"Реалізація проєктів "Сlean Steel" та "Phoenix" – вкрай важлива та своєчасна для України, особливо в умовах постійних атак РФ на енергетичну інфраструктуру нашої держави. Проєкти передбачають всебічний аналіз стану енергосистеми, проведення техніко-економічних досліджень для оцінки та вибору оптимальних майданчиків і технологій ММР" – зазначив заступник директора з наукової та міжнародної діяльності ДНТЦ ЯРБ Олександр Печериця, який взяв участь в їх обговоренні.

Він зазначив, підсумком цього стане створення дорожніх карт, а згодом реалізація практичних кейсів, які сприятимуть впровадженню виробництва чистої енергії та декарбонізації металургійного сектора в Україні.

В ДНТЦ ЯРБ, зокрема, пояснили, що основною метою проєкту Сlean Steel є розробка дорожньої карти з відбудови, модернізації та декарбонізації металургійного сектора в Україні з використанням технологій ММР.

"Ми надаватимемо експертно-консультативну підтримку американській стороні за різними регуляторними та технічними аспектами. Водночас працюватимемо над адаптацією передових практик у комплексній оцінці безпекових та економічних питань, пов'язаних із впровадженням новітніх технологій", - повідомив заступник директора.

Участь в обговореннях за проєктом Сlean Steel взяли також представники Державного департаменту США, Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії, Аргонської національної лабораторії, компанії консалтингового інжинірингу та реалізації проєктів Hatch, а також Американського товариства інженерів-механіків.

Учасники дійшли згоди, що розробкою проєкту дорожньої карти займатиметься американська сторона, яка потім надішле його українським фахівцям на доопрацювання.

"Другий проєкт, що обговорювався під час стартових нарад, – Phoenix. Його основна мета – надання технічної підтримки для сприяння заміщення вугільних електростанцій сучасними та екологічно чистими ММР", - повідомило ДНТЦ ЯРБ.

Проєкт має три основні фази: "Старт та узгодження деталей", "Збір даних", а також "Техніко-економічне обґрунтування й тематичні дослідження". ДНТЦ ЯРБ братиме участь у кожній з них.

Окрему увагу під час обговорення учасники приділили обґрунтуванню вибору майданчика та визначенню розмірів зон аварійного планування навколо ядерних установок.

Як повідомив під час нарад представник ПАТ "Центренерго", потенційним майданчиком для проєкту Phoenix може бути обраний майданчик Трипільської ТЕС у Київській області. За попередніми оцінками НАЕК "Енергоатом" та НЕК "Укренерго", визначено 12 потенційних майданчиків для розміщення ММР на території України.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС та Україна працюватимуть над прискоренням впровадження вільної зони торгівлі – єврокомісар Шефчович

Україна у 2024 році втратила 10 ГВт енергопотужності, з яких вдалося відновити 5 ГВт – глава Міненерго

Україні важливо зберегти добросусідські відносини і режим вільної торгівлі з ЄС – міністр агрополітики

ФАО у 2025р. має намір підтримати 406,9 тис. українських фермерів

САП направила до суду справу про заволодіння зерном Миронівського інституту пшениці на 23 млн грн

Підземну школу у Дніпровському районі Києва планують добудувати у 2025р

За останніми оцінками відновлення України коштуватиме приблизно 500 млрд євро - Шмигаль

Epicentr Ceramic Corporation у 2024р подвоїв експорт

Темпи експорту зерна в лютому-2025 почали відставати від минулорічних - Мінагорполітики

Ідея інфраструктурного холдингу на ринку капіталу за участю міжнародних партнерів на стадії обговорення – НКЦПФР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА