Україна готова навчати африканських студентів в аграрних вишах - Мінагрополітики
Морський коридор портів Великої Одеси працює, 65% української сільгосппродукції експортується, і Україна залишається надійним партнером із постачання замовлень будь-яких видів культур до африканських країн, повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький на аграрному форумі "Україна-Африка 2024".
"Україна розуміє свою роль у гарантуванні продовольчої безпеки. На початку 2022 року, коли перервався процес поставок з України, світові ціни на продовольство зросли на 35%. Це велике підвищення, що свідчить про важливість українського продовольства для світу. Для нас дуже важливо, щоб продовольство прямувало туди, де його потребують. Ми завжди готові спільно співпрацювати з нашими партнерами в галузі розвитку технологій, зрошення та аналізу ґрунту. Ми готові адаптувати ці технології до потреб африканських колег", - процитувала його виступ пресслужба міністерства.
Заступник міністра аграрної політики та продовольства Оксана Осьмачко зі свого боку зазначила, що Україна нині намагається перейти від статусу постачальника продовольства до постачальника технологій у сфері сільського господарства.
"Ми можемо проводити дослідження щодо якості добрив, лабораторні дослідження, щоб ви могли боротися з посухою, застосовуючи найсучасніші технології та ефективно використовувати воду й іншу сировину для розвитку цієї сфери", - наголосила вона.
Осьмачко зазначила, що Україна має намір розвивати партнерство з країнами Африканського континенту у сфері агросектору на усіх можливих напрямах. Один із них - навчання африканських студентів у профільних вишах України.
"Українські навчальні заклади можуть проводити навчання більш ніж 1 млн іноземних студентів. Це ще одна можливість розвитку нашої співпраці. Українські виші мають великий досвід роботи зі студентами з Африки. До повномасштабного вторгнення у нас навчалося понад 76 тис. студентів з африканських країн", - сказала заступниця міністра і додала, що Україна готова брати участь у довгострокових проєктах та інвестиційних процесах.
Форум "Україна - Африка" зібрав онлайн представників 21 країни Африканського континенту, сільськогосподарських товаровиробників України та профільних державних органів. Зокрема, у заході взяли участь представники Гамбії, Кабо-Верде, Гвінеї, Руанди, Сьєрра-Леоне, Сенегалу, Ботсвани, Гани, Єгипту та інших країн.