Повноваження комісії КМДА щодо вирішення проблемних питань "Київміськбуду" продовжено до кінця 2024 р.
Повноваження комісії із вирішення проблемних питань, пов'язаних із діяльністю ПрАТ "ХК «Київміськбуд", продовжено до кінця 2024 року, питання дофінансування буде вирішено у рамках бюджетного процесу.
“У бюджеті наступного року ми передбачаємо кошти на "Київміськбуд", щоб він запрацював. Наступного тижня це питання має пройти ще дві комісії – бюджетну та власності, на яких має бути визначено конкретну цифру, яку буде закладено до бюджету”, - повідомив мер Києва Віталій Кличко під час засідання комісії у четвер.
Він також нагадав, що до найближчого засідання Київради підготовлено проєкт рішення зі зверненням до Кабміну із проханням дофінансувати завершення будівництва об'єктів "Укрбуду".
Президент "Київміськбуду" Василь Олійник поінформував про результати роботи компанії у 2024 році. За його словами, на сьогодні у компанії немає заборгованості із зарплати та сплати податків. За три квартали 2024 року вдалося отримати від продажу нерухомості 142 млн грн, які були спрямовані на першочергові цілі – охорона, електроенергія, сплата за кредитними договорами (Укргазбанк та Кристалбанк), ренти за землю та орендну плату за будівельну техніку.
"Фонд фінансування будівництва передав нам 38,5 млн грн (за розстрочки та ін.), з них 34 млн грн ми вклали у будівельно-монтажні роботи", - повідомив він.
Зокрема, до введення в експлуатацію готується ЖК Twin House, прописано дорожню картку щодо отримання поштової адреси для ЖК “Гвардійський”, що надасть можливість розпочати процес передання прав власності інвесторам.
Як повідомлялося, "Київміськбуд" звернувся до міста із проханням поповнити статутний капітал.
У березні 2024 року КМДА створила тимчасову комісію із вирішення проблемних питань, пов'язаних із діяльністю ПрАТ "ХК "Київміськбуд".
За підсумками аудиту "Київміськбуду", проведеного у 2023 році держпідприємством "Бейкер Тіллі Україна Консалтинг", ТОВ "Аудиторська фірма НХД-АУДІТ" та ТОВ "Ернст енд Янг", встановлено відсутність ознак дій щодо доведення компанії до банкрутства, приховування фактів фінансової неспроможності або здійснення масових операцій пов'язаними особами. При цьому аудитори встановили, що діяльність "Київміськбуду" була порушена через зовнішні чинники: COVID-19, повномасштабну війну, фактор "Укрбуду".
Комісія Київради 17 листопада 2023 року затвердила проміжний звіт із рекомендаціями та пропозиціями щодо подальшої роботи забудовника, серед яких – здійснення закупівлі квартир в об'єктах "Київміськбуду", розгляд можливості виділення фінансової позики або докапіталізації компанії. Також комісія рекомендувала Київській міськраді звернутися до Кабінету Міністрів щодо компенсації "Київміськбуду" сумарних запланованих збитків, пов'язаних із завершенням реалізації проєктів будівельної корпорації "Укрбуд", у сумі 2,28 млрд грн.
ХК "Київміськбуд" створено на базі майна державної комунальної будівельної корпорації "Київміськбуд" у 1994 році шляхом об'єднання у її статутному капіталі контрольних пакетів акцій 28 підприємств та інших активів. До складу ГК входять 40 АТ, у яких компанія володіє акціями, шість дочірніх підприємств та 51 підприємство на правах асоційованого члена.
Основним акціонером ПрАТ "ХК "Київміськбуд", згідно з даними Національної комісії із цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), є Київська міськрада (80%).