Закупівлі китайських і турецьких товарів ідуть у порушення закону про локалізацію - нардеп
Публічні закупівлі китайських і турецьких товарів відбуваються з порушенням закону про локалізацію на шкоду українським виробникам, вважає заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
"Поки українські виробники працюють під обстрілами і платять зарплату українським громадянам, публічні замовники витрачають кошти на китайські й турецькі товари в порушення закону про локалізацію", - написав нардеп у фейсбуці в суботу.
Водночас він зазначив, що кількість тендерів з грубими порушеннями в липні збільшилася до 15. У цих випадках за кошти державних компаній і платників компаній закуповували китайські й турецькі трамваї, автобуси, бульдозери та інше. Як наслідок, українські громадяни втрачають робочі місця, українські підприємства - замовлення, а бюджети держави та громад - податки. Зрештою, це пряма шкода для ЗСУ в умовах війни, наголосив Кисилевський.
За його даними, до п’ятірки цього "рейтингу сорому" увійшли: КП "Швидкісний трамвай" Криворізької міськради - закупило екскаватор турецького виробництва Bobcat на суму 7,56 млн грн, постачальник - ТОВ "Торговий дім "Альфатех". Також КП "Миколаївські парки" Миколаївської міськради - закупило китайську дорожню машину МДК-5/28 на суму 7,5 млн грн, постачальник - ПП "Виробничо-комерційне підприємство "Альфатекс".
Крім того, ДСП "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" закупило турецький автобус AR-TEMSA PRESTIJ SX на суму 5,49 млн грн, постачальник - ТОВ "Спецтехніка+". Також КП "Комунальне автотранспортне підприємство-072801" Ужгородської міськради - закупило китайський бульдозер SINOMACH GTY 160 на суму 4,65 млн грн, постачальник - ТОВ "Торгова компанія "Спецзапчасть". І виконком Курилівської сільради Куп'янської сільради Харківської області закупив турецький самоскид на шасі Ford Trucks на суму 4,65 млн грн, постачальник - ТОВ "ТЕК-ТРАНС".
"Щодо кожного з 15 виявлених грубих порушень я спрямую депутатські звернення на Міністерство економіки та ДАСУ (Державна аудиторська служба України - ІФ-У) для реагування. За моєю ініціативою аналітичний центр CMD Ukraine продовжить дослідження кожного тендера з локалізацією щодо процедурних порушень і відвертого шахрайства. Ніхто не сподівався, що зміни будуть даватись легко. Але зрештою здоровий глузд має перемогти. Кошти українських платників податків мають витрачатися на там, де створюються робочі місця для українських громадян, а не китайських чи турецьких", - констатував народний депутат.
За його словами, українська промисловість здатна забезпечити всі потреби держави й громад товарами високої якості та сервісу.
"Будемо боротись, поки розуміння цього не дійде до кожного чиновника", - резюмував заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку.