13:25 26.08.2024

Потужності альтернативної енергетики в Житомирській обл. до кінця року зростуть на 53 МВт - голова ОВА

2 хв читати
Потужності альтернативної енергетики в Житомирській обл. до кінця року зростуть на 53 МВт - голова ОВА

Встановлена потужність підприємств альтернативної енергетики - сонце, вода, біогаз - у Житомирській області вже перевищила 240 МВт і до кінця року збільшиться ще на 53 МВт, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВО) Віталій Бунечко.

"До кінця поточного року заплановано збільшення таких потужностей: когенераційні станції - 30 МВт, вітрова генерація - 3 МВт і сонячна - 20 МВт", - сказав він в інтерв'ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Бунечко додав, що за проєктом USAID Житомир отримав дві когенераційні установки - 0,6 МВт і 1,06 МВт, одна вже працює, а друга буде введена в експлуатацію в листопаді-грудні.

"Ми подали заявку ще на 16 установок по області, які готові дуже швидко ввімкнути", - сказав голова ОВА.

За його словами, працює нова котельня на трісці в Житомирі на 7,1 МВт теплової енергії та 1,2 МВт електричної, і загалом 60% котелень в області працює на альтернативному паливі. "Ми ще раніше просувалися до газової незалежності, і саме тоді почали переводити свої котельні на інші види палива", - нагадав Бунечко.

Він наголосив, що соціальна інфраструктура забезпечена генераторами та іншими джерелами енергії вже на 94%, зокрема чотири лікарні області на додачу до вже наявних дизель-генераторів мають власну сонячну генерацію, а ще три перебувають на стадії реалізації таких проєктів, допомогу надали благодійники та міжнародні організації - ЮНІСЕФ, USAID.

"Останній приклад - разом із МОЗ та благодійним фондом народного депутата Євгена Пивоварова передали для 27 медичних закладів області 77 систем зберігання енергії Tesla Павервол", - вказав голова ОВА.

Водночас він зазначив, що область розвиватиме мережу центрів незламності. "Минулого року було відкрито 400, а на цей рік ми відкриємо 700", - повідомив він.

Бунечко зауважив, то в липневий пік відключень у Житомирській області вони відбувалися чітко за графіками, за що подякував "Житомиробленерго".

Він також наголосив, що перелік об'єктів критичної інфраструктури в області формується абсолютно прозоро, бо є чіткі вимоги.

Голова ОВА додав, що на третій рік війни підприємства мають уже обзавестися власними джерелами енергії. За словами Бунечка, він досить різко відмовив одному з прохачів, хоча той і виготовляє оборонні конструкції, тому що за потребі в електроенергії до 1 МВт у підприємства досі відсутні необхідні власні джерела електроенергії. "Якщо сусіднє підприємство придбало генератор, то чому він (прохач - ІФ-У) повинен мати за рахунок держави якісь конкурентні переваги?" - пояснив свою позицію голова ОВА.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Норма про 50% податок на прибуток банків повернулася в законопроєкт про зростання податків - нардеп

Кабмін знизив максимальні ставки за "5-7-9" на 4 п.п. і дозволив поєднувати програму з партнерськими

Мінфін України має намір незабаром запустити switch-операції на ринку ОВДП

Бюджетний комітет схвалив законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2024 до другого читання - нардеп

Україна в п'ятницю бере аварійні поставки е/е у трьох країн - "Укренерго"

Голова бюджетного комітету Ради внесла правку про додаткове скорочення видатків на 628 млн грн у держбюджеті-2024

НБУ має намір зберігати опердизайн за системою "нижньої межі" й досить високі реальні процентні ставки

НБУ затвердив режим гнучкого інфляційного таргетування - Основні засади грошово-кредитної політики

ХАРП вважає дискримінаційними умови тендерів "ЗЕРЗ" на підшипники

Данський виробник вікон Velux розширює виробництво в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА