ФДМ знову скасував аукціон із продажу ЗАЛК через відсутність покупців
Повторний аукціон з продажу 97,5458% акцій АТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" (ЗАЛК) за зниженою початковою ціною 75,930 млн грн, призначений на 22 серпня поточного року, не відбувся.
Згідно з інформацією в системі "Прозорро.Продажі", гібридний голландський аукціон на зниження ціни скасовано через відсутність заявок.
Як повідомлялося, призначений на 14 серпня подібний аукціон також не відбувся через відсутність необхідних заявок.
Заявки на повторний аукціон мали прийматися до 16:40 22 серпня.
Початковий аукціон із продажу цього держпакета акцій ЗАЛК зі стартовою ціною 151,86 млн грн було призначено на 6 серпня, однак він не відбувся через відсутність заявок.
"ЗАлК є чудовим brownfield-проєктом, оскільки розташований у м. Запоріжжя, поруч із автодорогою національного значення Н08. Серед переваг об'єкта велика загальна площа приміщень та земельної ділянки", - зазначав ФДМ.
Водночас, за його даними, прострочена кредиторська заборгованість підприємства становить 6,44 млрд грн, тоді як його виручка 2023 року становила лише 0,34 млн грн, а чистий збиток - 57,2 млн грн.
Фонд уточнював, що на балансі АТ перебувають 1497 зареєстрованих одиниць нерухомого майна та інфраструктури загальною площею - 370,9 тис. кв. м, а також 291 одиниця транспортних засобів і спецтехніки. Об'єкти нерухомості, що перебувають у власності АТ, розташовані на 25 зареєстрованих земельних ділянках загальною площею 216,0856 га. Водночас станом на кінець травня 2023 року частину нерухомого майна підприємства загальною площею 6,8 тис. кв. м передано в оренду згідно з вісьмома договорами, граничний термін дії яких - до 1 вересня 2065 року.
За умовами аукціону новий власник зобов'язаний протягом 18 місяців з дати переходу права власності забезпечити погашення заборгованості із зарплати і перед бюджетом, а також протягом шести місяців не допустити звільнення працівників ЗАлК.
ЗАлК раніше був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію. Власником ЗАЛКу в 2004 році стала російська група "СУАЛ". У 2007 році комбінат перейшов під контроль ОК "РусАл", створеної в результаті злиття алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ "РусАл", "СУАЛу" і швейцарського трейдера Glencore.
У багаторічних судових позовах винесено вердикт про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ЗАЛКу і повернення цього пакета в держвласність.