16:36 19.07.2024

Гривня знову опустилася до нового мінімуму - 41,5 грн/$1

3 хв читати
Гривня знову опустилася до нового мінімуму - 41,5 грн/$1

Національний банк України (НБУ) після зміцнення офіційного курсу національної валюти в четвер на 4 коп., у п'ятницю опустив його одразу на 7 коп., до нового історичного мінімуму - 41,4912 грн/$1.

Нацбанк встановив довідковий курс на 12:00 п'ятниці на рівні 41,4944 грн/$1 порівняно з 41,4166 грн/$1 днем раніше.

Долар на готівковому ринку в п'ятницю до середини дня також подорожчав приблизно на 5 коп., проте вже о першій годині дня він подешевшав на стільки ж, потім знову несуттєво подорожчав: купівля - до 41,83 грн/$1, продаж - до $41,93 грн/$1.

Від початку 2024 року долар за офіційним курсом став дорожчим на 9,2%, або на 3,49 грн, а з моменту переходу Нацбанку 3 жовтня 2023 року до режиму керованої гнучкості - на 13,4%, або на 4,93 грн.

Від початку липня офіційний курс гривні впав на 2,6%, або на 1,04 грн, тоді як у червні його зниження сповільнилося до 3 коп. після ослаблення в травні на 90 коп.

Раніше Нацбанк у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна" заявив про занепокоєння темпами ослаблення гривні протягом останніх тижнів і готовність "вжити належних заходів для забезпечення стійкості валютного ринку, необхідних для подальшого забезпечення цінової стабільності".

Після цієї заяви гривня злегка зміцнилася в четвер на 4 коп., до 41,4220 грн/$1.

Регулятор пов'язав поточне ослаблення курсу гривні із розширенням чистого попиту протягом останніх двох місяців під впливом збільшення бюджетних видатків, значна частина яких матеріалізується в попит на валюту, травневою валютною лібералізацією, а також тимчасовим зменшенням пропозиції валюти аграрним сектором. Останній фактор у НБУ пояснив вичерпанням минулорічного врожаю і тим, що за клопотанням Кабміну збільшив граничний термін повернення аграрної експортної виручки до 120 днів, раніше зменшений зі 180 до 90 днів.

Водночас НБУ наголосив на наявності всіх передумов для забезпечення стійкості валютного ринку.

"Незабаром почне надходити валюта від продажу нового врожаю, а функціонування морського коридору створює можливості для активного експорту й інших товарних груп. Також незабаром активізується надходження міжнародної допомоги від наших партнерів: якщо в першому півріччі Україна отримала близько $14 млрд, то прогноз на другу половину року становить $24 млрд", - повідомив НБУ.

Зокрема, вже цього місяця центральний банк України очікує надходження $3,9 млрд від США. "Відповідно, міжнародні резерви знову перевищать рівень $40 млрд", - вказав центробанк.

Як повідомлялося, чистий продаж доларів Нацбанком у другий тиждень липня зменшився до $532,1 млн із $630,91 млн попереднього. У червні він становив $2,99 млрд порівняно з $3,07 млрд у травні.

Раніше Центр економічної стратегії (ЦЕС) оприлюднив оновлений консенсус-прогноз семи інвесткомпаній та аналітичних центрів. Згідно з ним, прогноз курс гривні на кінець поточного року знизили з 40,5 грн/$1 до близько 42 грн/$1, що загалом корелює із закладеним у держбюджеті на кінець 2024 року 42,1 грн/$1. Прогноз середньорічного курсу також було погіршено з 38,7 грн/$1 до 40,1 грн/$1 порівняно із закладеним у бюджеті на рівні 40,7 грн/$1.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" пропонує підвищення вантажних тарифів на 37%

Для післявоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько мільярда грн - Ковлар Груп

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання для майже 23 тис. абонентів

Україна отримає EUR7 млн на відновлення обладнання ЧАЕС

Fitch зберігає рейтинг України "обмежений дефолт" до реструктуризації ВВП-варантів і євробондів "Укренерго"

Миколаїв на конкурсі обере членів наглядової ради КП "Миколаївводоканал"

Уряд підтверджує плани скоротити кількість держкомпаній із понад 3 тис. до близько 100 - Свириденко

Банки можуть підписати спільний меморандум про уніфікацію підходів до фінмоніторингу наступного тижня

П'ята частина магазинів в Україні представлені в категорії косметики та drogerie

"Укрнафта" і ЄБРР підписали кредитну угоду на EUR80 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА