Китай успішно проштовхнув у Генасамблеї ООН ухвалення резолюції про посилення міжнародного співробітництва в галузі зміцнення потенціалу штучного інтелекту
1 липня на 78-й сесії Генеральної асамблеї ООН було досягнуто консенсусу щодо ухвалення резолюції про посилення міжнародного співробітництва в галузі зміцнення потенціалу штучного інтелекту, яка була висунута за ініціативи Китаю. Резолюція зібрала підписи понад 140 країн, включаючи США.
Сьогодні технології штучного інтелекту стають дедалі важливішою рушійною силою нового етапу науково-технічної революції та індустріальної трансформації. Усі країни докладають зусиль для просування технологій ШІ. Однак поряд з прогресом, який ці технології приносять людській цивілізації, необхідно враховувати їхні потенційні ризики та загрози, а також забезпечувати їхнє безпечне та законне застосування. Для цього міжнародна спільнота має об'єднати зусилля, щоб, стимулюючи розвиток технологій ШІ, спільно запобігати та протистояти супутнім ризикам. Ця резолюція отримала широку підтримку, продемонструвавши політичну волю міжнародної спільноти до зміцнення солідарності та співпраці.
Китай уже став провідною країною в галузі технологій штучного інтелекту. На його території знаходиться 15% усіх світових підприємств із розробки технологій ШІ. 20 червня в Китаї пройшла Всесвітня виставка індустрії штучного інтелекту, на якій було представлено низку науково-технічних досягнень, включаючи моделі ШІ для використання в медичній освіті та базовій діагностиці пацієнтів, біонічних роботів для приготування кави або перевезення предметів, роботів-собак тощо. Виставка показала стрімку інтеграцію штучного інтелекту з промисловістю та залучила до участі низку всесвітньо відомих підприємств.