18:49 06.10.2020

Темпи поширення кіберпандемії швидші, ніж пандемії Covid – ТПП України

3 хв читати

Допомога бізнесу в кіберзахисті, налагодження міжгалузевого діалогу "Суспільство - Бізнес - Держава", підвищення уваги до кібернетичних загроз та шляхів їх подолання стали основою дискусій 6 жовтня на третьому міжнародному форумі "Кібербезпека – захистимо бізнес, захистимо державу". Захід проходив у приміщенні Торгово-промислової палати України у рамках українського Місячника кібербезпеки за участю представників державних, громадських і бізнесових кіл.

Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь під час виступу на форумі представив присутнім новий проект - Експертну раду з питань інформаційної та кібербезпеки, яка має стати платформою об’єднання однодумців та потужним дієвим механізмом державно-приватного партнерства в сфері інформаційної та кібербезпеки. До створення Експертної ради були залучені Команда Міністерства цифрової трансформації, Ради національної безпеки і оборони, Держспецзв’язку та Служба безпеки України.

За словами Юрія Щиголя, робота новоствореного органу буде організована в 4 напрямах:

Розвиток організаційної системи забезпечення кібербезпеки шляхом посилення загальної ситуаційної обізнаності щодо інцидентів, вразливостей та загроз у середовищі державних установ, на об’єктах критичної інфраструктури, громадському сегменті.

Модернізація законодавчої бази.

Посилення функціональної спроможності технологічної інфраструктури кібербезпеки.

Удосконалення системи підготовки кадрів.

"Переконаний, що Експертна рада стане синергією зусиль однодумців, формуватиме нові ідеї, проекти, рішення в сфері забезпечення кібербезпеки, які ми разом будемо втілювати на практиці", - підкреслив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

З поширенням кіберзагроз існує ризик того, що споживачі втратять впевненість у конфіденційності своїх даних, що негативно позначиться на їх здатності здійснювати операції і бізнес в Інтернеті. В цьому впевнений голова Антикризового центру кібернетичного захисту при Торгово-промисловій палаті України, віце-президент Київської торгово-промислової палати Володимир Коляденко. "Ми повинні підготуватися до глобальної кіберпандемії, подібної COVID, яка буде поширюватися швидше і далі, а економічні наслідки широкомасштабного закриття цифрових технологій будуть навіть більшими, ніж те, що ми спостерігаємо в даний час. Темпи поширення кіберпандемії швидші, ніж пандемії Covid", - розповів він.

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков заявив, що ТППУ виступає з ініціативою прийняття рішення на державному рівні про проведення щорічно Місяця кібербезпеки в Україні як загальнонаціонального заходу. "Маючи широко розвинену інфраструктуру, Торгово-промислова палата України через свої Комітети, палати в регіонах, спільно з органами державної і виконавчої влади зможе зробити Місяць кібербезпеки в Україні національним майданчиком обміну досвідом і дієвою інформацією для більш ефективної взаємодії бізнес-влада у кіберпросторі", - повідомив Геннадій Чижиков.

Держсекретар Міністерства цифрової трансформації Іван Турчак зазначив, що кібербезпека в Міністерстві цифрової трансформації відіграє ключову роль, адже головними цілями їх роботи є доступ кожного громадянина до мережі Інтернет, цифрова грамотність громадян, цифрова гігієна та безпека. Іван Турчак також презентував додаток "Дія 2.0" вказавши, що його користувачами є понад 5 мільйонів людей, яким спрощено доступ до державних послуг.

Без взаємодії держави та приватного сектору неможливо побудувати ефективну систему кіберзахисту - на цьому наголосив заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк. За його словами, провідну роль у цьому напрямі відведено Національному координаційному центру кібербезпеки при РНБО України.

"НКЦК - це перший робочий орган РНБО, що був створений після потужних атак, яких зазнала Україна за останні роки, - підкреслив він. - Ми довели, що у необхідний час можемо без бюрократичних перепон долучити до захисту держави приватний сектор. Тому що без бізнесу неможливо будувати ефективний кіберзахист".

Заступник Секретаря РНБО України зазначив, що особливо багато викликів для кіберпростору постало під час пандемії коронавірусної хвороби. "Саме пандемія змусила більшість суб’єктів швидкими темпами перейти на цифрову платформу та впроваджувати інновації", - сказав він, відзначивши зусилля Міністерства цифрової трансформації, яке надає "потужний поштовх проектам у сфері кіберзахисту".

З метою налагодження більш ефективного кібербезпекового співробітництва між державою та бізнесом заступник Секретаря РНБО України С. Демедюк та президент Торгово-промислової палати України Г. Чижиков підписали Меморандум про співпрацю між Апаратом РНБО України та Торгово-промисловою палатою України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Київський картонно-паперовий комбінат: австрійський власник Хайнц Ціннер підтримує належні умови для персоналу попри виклики війни

"УДАР Віталія Кличка" вимагає кожну гривню податків спрямовувати на потреби армії, а не на забаганки влади, - заява партії

УВКБ ООН підтримує відкриття центрів захисту прав людини по всій країні у партнерстві з Офісом Омбудсмана України

ПУМБ надає можливість ФОПам отримати онлайн кредит без застави до 1,5 млн грн

Катерина Кузьміна: Екологічні тренди у пакуванні — ключ до сталого розвитку пивної індустрії

Київстар до Чорної п’ятниці підготував пропозиції для користувачів та бізнесу

Український шаховий клуб GRECO –  найсильніший в Європі серед юристів

Буковель робить крок у майбутнє: відтепер – це туристична дестинація

Найкращі роботодавці України: ОТП БАНК серед лідерів у фінансовій сфері

На Київстар ТБ з’явилася відреставрована стрічка «Колір граната» режисера Параджанова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА