11:07 01.04.2024

Опитування: понад 63% респондентів вважають, що всі, хто заплямував себе співпрацею з ворогом на ТОТ, мають бути ув'язнені

2 хв читати
Опитування: понад 63% респондентів вважають, що всі, хто заплямував себе співпрацею з ворогом на ТОТ, мають бути ув'язнені

Понад 63% опитаних українців вважають, що "всі, хто заплямував себе співпрацею з ворогом на тимчасово окупованих територіях, мають бути ув'язнені без винятків", і лише 12% із цим не згодні.

Про це свідчать дані представленого в агентстві "Інтерфакс-Україна" опитування, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України 1-15 березня 2024 року.

"Понад 63% респондентів наразі згодні з тим, що всі, хто заплямував себе співпрацею з ворогом на тимчасово окупованих територіях, мають бути ув'язнені без винятків, і лише 12% із цим не згодні. Найбільш непримиренними в цьому питанні є жителі західних областей (70% згодні, і 7,6% - ні). Менш категорично налаштовані респонденти з півдня: 53,5% і 24,4% відповідно", - ідеться в пресрелізі за підсумками дослідження.

Тим часом, як зазначають соціологи, "у принципових питаннях національного порядку денного та спротиву російській агресії українське суспільство залишається висококонсолідованим - дві третини громадян (65,2%) відкидають ідею того, що Україна надто різна й в одній державі нам не вжитися (у 2023 р. - 61,5%, у 2022 р. - 67,6%)".

Водночас, констатують соціологи, висловлюється негативне ставлення респондентів до співгромадян, які після початку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон. Джерелом суспільної напруженості також є проблема і явного колабораціонізму, і прихованої лояльності певної частини українських громадян до російської сторони.

Якщо рік тому 35,6% респондентів погоджувалися з тим, що українські біженці своєю поведінкою нерідко ганьблять перед Європою Україну, і 30,2% - не погоджувалися, то зараз думки розподілено принципово інакше: 46,2% погоджуються з цим висловлюванням і лише 20,6% - ні. Найбільш негативно налаштовані до біженців жителі півдня і сходу України.

Чверть опитаних згодні, що багато жителів України бачать у російських військах своїх визволителів (рік тому так вважали менше 15% респондентів). Не згодні з цим твердженням зараз близько 43%, що значно менше, ніж у 2023 р. (58,7%).

Опитування проведено методом очних (face-to-face) інтерв'ю. Опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старше на підконтрольній Україні території. Вибірка репрезентує доросле населення України. Похибка вибірки становить 3,2%.

Аналіз регіональних відмінностей у громадській думці здійснюється на основі об'єднання областей у чотири макрорегіони: Західний (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області); Центральний (Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області, м. Київ); Східний (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Харківська області); Південний (Миколаївська, Одеська, Херсонська області).

Дані моніторингу за лютий 2022 р., з якими порівнюються результати нинішнього опитування, отримано напередодні повномасштабного вторгнення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Енергоатом" заборгував "Енергопроекту" понад 25 млн грн за вже виконані роботи - голова інституту

Частка економічних оптимістів серед українців знизилася з січня з 31% до 29,3% - опитування

80% українців вірять у перемогу України, відносна більшість вважає перемогою відновлення кордонів станом на січень 2014 року - опитування

Більшість українців негативно ставиться до ідеї проведення виборів до завершення війни - опитування

54% українців довіряють Зеленському, 50% довіряють президенту як соціальному інституту - опитування

Соцопитування: 33% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 47% - у неправильному

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Східної Азії та Близького Сходу

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА